Էդվարդ Նալբանդյանը կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն: Այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությունը:
Տեղեկատվության համաձայն՝ Է. Նալբանդյանը փետրվարի երկրորդ կեսին (իրանական էսֆանդ ամսի սկզբին) Թեհրան կատարաելիք այցի ընթացքում հանդիպում կունենա իր գործընկերոջ՝ Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հետ:
«ԻՍՆԱ»-ի հաղորդմամբ՝ այս ժամանակահատվածում Թեհրանում տեղի կունենա նաև հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի 12-րդ նիստը, որին մասնակցելու նպատակով Իրան կմեկնի նաև ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն օրերս 2013թ. տարին ամփոփելիս, անդրադառնալով հայ-իրանական հարաբերությունների ներկա մակարդակին, մասնավորապես նշել էր. «Հայաստանը շարունակել է ամրապնդել բարիդրացիական հարաբերություններն իր անմիջական հարևան Իրանի հետ և Երևանը Թեհրանի որևէ խնդիր չունի»:
Հայ-իրանական հարաբերությունների վերաբերյալ վերլուծություն՝ Ի՞նչ դիրքորոշում ունի Իրանը ԼՂ և Ցեղասպանության հարցում. ԱՄՓՈՓՈՒՄ

Edward Nalbandian to meet with Iranian counterpart in Tehran
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian will pay a visit to Iran, the ISNA news agency reported.
According to the source, during the visit due in the second half of February in Tehran, Edward Nalbandian will meet with Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif.
The 12th sitting of the Armenian-Iranian intergovernmental commission will be held in Tehran in the indicated period. Armenian Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsisian will also take part in the sitting.
Speaking about the current level of Armenian-Iranian relations at a recent press conference, E. Nalbandian in particular said: “Armenia continues to strengthen good-neighborly relations with its immediate neighbor – Iran. There are no problems between Yerevan and Tehran”.