Էդվարդ Նալբանդյանը կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն: Այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությունը:
Տեղեկատվության համաձայն՝ Է. Նալբանդյանը փետրվարի երկրորդ կեսին (իրանական էսֆանդ ամսի սկզբին) Թեհրան կատարաելիք այցի ընթացքում հանդիպում կունենա իր գործընկերոջ՝ Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հետ:
«ԻՍՆԱ»-ի հաղորդմամբ՝ այս ժամանակահատվածում Թեհրանում տեղի կունենա նաև հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի 12-րդ նիստը, որին մասնակցելու նպատակով Իրան կմեկնի նաև ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն օրերս 2013թ. տարին ամփոփելիս, անդրադառնալով հայ-իրանական հարաբերությունների ներկա մակարդակին, մասնավորապես նշել էր. «Հայաստանը շարունակել է ամրապնդել բարիդրացիական հարաբերություններն իր անմիջական հարևան Իրանի հետ և Երևանը Թեհրանի որևէ խնդիր չունի»:
Հայ-իրանական հարաբերությունների վերաբերյալ վերլուծություն՝ Ի՞նչ դիրքորոշում ունի Իրանը ԼՂ և Ցեղասպանության հարցում. ԱՄՓՈՓՈՒՄ

Глава МИД Армении Эдвард Налбандян отбудет в Иран
«Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян отбудет в Исламскую Республику Иран», - сообщает иранское информагентство «ИСНА».
Согласно информации, в рамках намеченного на вторую половину февраля (в начале месяца эсфанд) визита в Тегеран Эдвард Налбандян встретится со своим иранским коллегой Мохаммадом Джавадом Зарифом.
Как передает «ИСНА», в данный период в Тегеране будет проходить 12-е заседание армяно-иранской межправительственной комиссии, для участия в котором в Иран отбудет также министр энергетики и природных ресурсов Армении Армен Мовсисян.
Напомним, на днях глава МИД Армении Эдвард Налбандян, касаясь на итоговой пресс-конференции нынешнего уровня армяно-иранских отношений, в частности, отметил: «Армения продолжила укреплять добрососедские отношения со своим непосредственным соседом – Ираном. Между Ереваном и Тегераном нет никаких проблем».