ՀՀԿ պատգամավոր. Պետք չէ եվրոպամետ կամ ռուսամետ լինել, հայամետ եղեք
Ղրիմի դեպքը ոչ մի կերպ չի ազդի Լետռնային Ղարաբաղի վրա: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Վարդան Այվազյանը՝ ընդգծելով. «Քաղաքականության մեջ նախադեպային իրավունքը չի գործում, դա դատարան չէ»:
«Թվում է, թե բոլոր կետերով դեպքերը ենթակա են նույնացման և պետք է նմանատիպ լուծում ստանա խնդիրը, բայց Ղարաբաղի դեպքում դա ոչ մի կողմին ձեռնտու չէ: Քաղաքականության մեջ ամեն բան որոշում են ուժեղները և որոշում են ըստ իրենց շահի»,- ասաց ՀՀԿ պատգամաորը՝ ավելացնելով.
«Առհասարակ, ուժն է ծնում իրավունք, պետք չէ ո՛չ եվրոպամետ լինել, ո՛չ ռուսամետ, հայամետ է պետք լինել: Մենք միշտ հույս ենք դրել այս կամ այն ուժի վրա ու հաճախ երազախաբ ենք եղել»,- ասաց Վարդան Այվազյանը:
Ինչ վերաբերում է ռուս-ուկրաինական հակամարտությանը, ՀՀԿ պատգամավորը կարծիք հայտնեց, որ այն կարող է բացասական ազդեցություն թողնել Հայաստանի տնտեսության վրա.

События на Украине могут негативно отразиться на армянской экономике
События в Крыму никак не повлияют на Нагорный Карабах, заявил журналистам депутат парламента Армении от Республиканской партии Вардан Айвазян.
«В политике не действует принцип прецедентного права, это не суд», - отметил он.
«Кажется, что по всем пунктам события подлежат идентификации, и проблема должна получить аналогичное решение, однако в случае с Карабахом это никому не выгодно. В политике все решают сильные, и решают в соответствии со своими интересами», - заявил В.Айвазян.
«Сила рождает право. И не надо быть ни проевропейским, ни пророссийским. Надо быть проармянским. Мы всегда надеялись на ту ли иную силу, и часто ошибались», - сказал парламентарий.
По его словам, русско-украинский конфликт может негативно отразиться на армянской экономике. «Ожидается сокращение объема трансфертов из России и Украины», - отметил он.