ՀՀԿ պատգամավոր. Պետք չէ եվրոպամետ կամ ռուսամետ լինել, հայամետ եղեք
Ղրիմի դեպքը ոչ մի կերպ չի ազդի Լետռնային Ղարաբաղի վրա: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Վարդան Այվազյանը՝ ընդգծելով. «Քաղաքականության մեջ նախադեպային իրավունքը չի գործում, դա դատարան չէ»:
«Թվում է, թե բոլոր կետերով դեպքերը ենթակա են նույնացման և պետք է նմանատիպ լուծում ստանա խնդիրը, բայց Ղարաբաղի դեպքում դա ոչ մի կողմին ձեռնտու չէ: Քաղաքականության մեջ ամեն բան որոշում են ուժեղները և որոշում են ըստ իրենց շահի»,- ասաց ՀՀԿ պատգամաորը՝ ավելացնելով.
«Առհասարակ, ուժն է ծնում իրավունք, պետք չէ ո՛չ եվրոպամետ լինել, ո՛չ ռուսամետ, հայամետ է պետք լինել: Մենք միշտ հույս ենք դրել այս կամ այն ուժի վրա ու հաճախ երազախաբ ենք եղել»,- ասաց Վարդան Այվազյանը:
Ինչ վերաբերում է ռուս-ուկրաինական հակամարտությանը, ՀՀԿ պատգամավորը կարծիք հայտնեց, որ այն կարող է բացասական ազդեցություն թողնել Հայաստանի տնտեսության վրա.

Events in Ukraine may have negative effect on Armenian economy
The Crimea referendum will not have any impact on Nagorno Karabakh, HHK faction deputy Vardan Aivazian told journalists.
“Case law does not apply to politics, which is not a court of law,” he noted.
“It would seem that the problem should be resolved in the same way, but in case of Karabakh, it is not advantageous to anyone. The strong decide everything in politics and they make decisions in their own interests,” Aivazian said.
“Power engenders law. There is no need to be pro-European or pro-Russian. We should be pro-Armenian. We always relied on this or that force and often made mistakes,” the deputy said.
According to him, the Russian-Ukrainian conflict may have a negative effect on the Armenian economy. “Remittances from Russia and Ukraine are likely to decline,” Vardan Aivazian said.