Ադրբեջանում սպանել են հայ գերի Կարեն Պետրոսյանին
Ադրբեջանում մահացել է նախօրեին ադրբեջանական կողմում հայտնված հայ գերի, Տավուշի մարզի Չինարի գյուղի բնակիչ 31-ամյա Կարեն Պետրոսյանը: Այս մասին ասվում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
Ըստ ներկայացված վարկածի՝ Կարենը, իբրև թե, մահացել է սրտի սուր անբավարարությունից: Տեղի ունեցածի մասին տեղյակ է պահվել ԿԽՄԿ ադրբեջանական գրասենյակը:
Aysor.am-ի հետ զրույցում ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակից նշեցին, որ դեռևս ոչ մի մեկնաբանություն չունեն տեղի ունեցածի վերաբերյալ:
Նշենք, որ Կարեն Պետրոսյանը քաղաքացիական անձ էր: Դրա մասին գրել էին նաև ադրբեջանական լրատվամիջոցներն, ինչը հաստատել էր նաև Աղբուլաղ գյուղի ղեկավարը, ում ղեկավարած գյուղում էլ առաջինը նկատել են նրան:
Չնայած սրան, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը նրան հարցաքննել ու ներկայացրել է որպես դիվերսանտ:

Armenian citizen K. Petrosyan taken captive has been killed in Azerbaijan
Karen Petrosyan, a 31-year-old resident of Chinari village in Armenia’s Tavush province who crossed into Azerbaijani territory yesterday and was taken captive, has died, Azerbaijani Defense Ministry said in a statement.
According to the ministry, Karen Petrosyan allegedly “died of heart failure” in Baku. The Azerbaijani Office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) has already been notified of K. Petrosyan’s sudden death.
In response to the question of Aysor.am, the ICRC Armenian Office said they cannot yet comment on the incident.
Resident of Chinari village Karen Petrosyan was taken captive yesterday. On August 7 he went to a nearby forest to gather wood. In all likelihood K. Petrosyan lost his way and crossed into Azerbaijani territory, which is also confirmed by initial reports of the Azerbaijani media.