Ադրբեջանում սպանել են հայ գերի Կարեն Պետրոսյանին
Ադրբեջանում մահացել է նախօրեին ադրբեջանական կողմում հայտնված հայ գերի, Տավուշի մարզի Չինարի գյուղի բնակիչ 31-ամյա Կարեն Պետրոսյանը: Այս մասին ասվում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
Ըստ ներկայացված վարկածի՝ Կարենը, իբրև թե, մահացել է սրտի սուր անբավարարությունից: Տեղի ունեցածի մասին տեղյակ է պահվել ԿԽՄԿ ադրբեջանական գրասենյակը:
Aysor.am-ի հետ զրույցում ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակից նշեցին, որ դեռևս ոչ մի մեկնաբանություն չունեն տեղի ունեցածի վերաբերյալ:
Նշենք, որ Կարեն Պետրոսյանը քաղաքացիական անձ էր: Դրա մասին գրել էին նաև ադրբեջանական լրատվամիջոցներն, ինչը հաստատել էր նաև Աղբուլաղ գյուղի ղեկավարը, ում ղեկավարած գյուղում էլ առաջինը նկատել են նրան:
Չնայած սրան, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը նրան հարցաքննել ու ներկայացրել է որպես դիվերսանտ:

В Азербайджане скончался взятый в плен гражданин Армении Карен Петросян
Оказавшийся накануне на территории Азербайджана и взятый в плен 31-летний житель села Чинари Тавушской области Армении Карен Петросян скончался. Об этом говорится в сообщении, распространенном министерством обороны Азербайджана.
Согласно представленной версии, Карен Петросян якобы «умер от сердечной недостаточности» в Баку. О внезапной смерти К. Петросяна уже проинформировано азербайджанское представительство Международного Комитета Красного Креста.
В беседе с корреспондентом Aysor.am, в армянском офисе МККК отметили, что пока не могут прокомментировать произошедшее.
Напомним, житель села Чинари Тавушской области Армении. Карен Петросян попал в плен накануне.7 августа он отправился в ближайший лес за дровами. По всей видимости, К.Петросян заблудился и оказался на территории Азербайджана. Это подтверждается и первичными сведениями азербайджанских СМИ.