Արա Աբրահամյան. Գագիկ Ծառուկյանին պետք չէ համեմատել Սերժ Սարգսյանի հետ
Հայաստանում կան բազմաթիվ թերություններ, բայց դրա պատճառով ամեն անգամ չի կարելի իշխանափոխություն պահանջել: Լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի նախագահ Արա Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով ԲՀԿ, ՀԱԿ, «Ժառանգություն» կուսակցությունների կողմից հնչեցված իշխանափոխության պահանջին:
«ՀՀ նախագահը անում է հնարավոր ամեն ինչ, որ երկիրը կայուն լինի քաղաքական և տնտեսական առումներով, իսկ որևէ կուսակցությունից ես նորություն չեմ լսել, ինչի մասին չի խոսել նախագահը»,- ասաց Ա. Աբրահամյանը՝ նշելով, որ պետք է համագործակցել Հայաստանի ներկայիս իշխանությունների հետ, իսկ եռյակը կարող է ներկայացնել իր ծրագրերը, և դրանք կքննարկվեն:
2018- նախագահական ընտրություններում ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հաղթանակի շանսերի հետ կապված Ա. Աբրահամյանը միայն ասաց, որ Գ. Ծառուկյանը շատ հայրենասեր քաղաքացի է և լավ գործարար, ով նույնպես անհանգստացած է Հայաստանում կայունության ապահովմամբ:
Հարցին՝ Գ. Ծառուկյանը Ս. Սարգսյանի արժանի հետևորդն է, նա ասաց, որ ամեն մեկն իր տեղն ունի և նրանց իրար հետ համեմատել պետք չէ:

Ара Абраамян призвал не сравнивать Сержа Саргсяна и Гагика Царукяна
В Армении есть множество проблем, но это не повод, чтобы каждый раз требовать смены власти, заявил сегодня журналистам председатель Союза армян России и Всемирного армянского конгресса Ара Абраамян, говоря о требовании партий «Процветающая Армения», «Армянский национальный конгресс» и «Наследие».
«Президент Армении делает все возможное, чтобы страна была стабильной в политическом и экономическом плане, а от остальных партий я не слышал чего-либо нового, о чем бы не говорил президент», - сказал А.Абраамян.
Говоря о шансах Гагика Царукяна на победу на президентских выборах 2018 года, А.Абраамян заявил, что Г.Царукян – патриот, хороший предприниматель, который также обеспокоен обеспечением стабильности в Армении.
На вопрос, может ли Г.Царукян стать достойным преемником Сержа Саргсяна, А.Абраамян ответил, что каждый имеет свое место и сравнивать их не стоит.