Այսօր «Ազատության» հրապարակը հայտ է ներկայցնում աշխարհին: Հանրահավաքի ժամանակ նման հայտարարությամբ հանդես եկավ ՀԱԿ փոխնախագահ Արամ Մանուկյանը՝ հավելելով, որ բոլոր երկրներին ու Հայաստանի իշխանություներին հայտ է ներկայացրել նաև հայ ժողովուրդը:
«Ժողովուրդը գալիս է իշխանության, իսկ մենք իրականացնում ենք հայ ժողովրդի կամքը: Հայաստանում իշխանությունը պատկանում է ժողովորդին, և մենք այսօր սկսում ենք այն գործընթացը, որը տեր է կանգնում Հայաստանի Հանրապետության Սահմանդրությանը»,- ասաց նա:
Արամ Մանուկյանը կոչով դիմեց ոչ միայն հրապարակում հավաքվածներին, այլև մյուս հայրենակիցներին և կոչ արեց բոլորին միանալ Ազատության հրապարակի ժողվորդին:
«Այսօր այստեղ կանգնել են մոտավորապես 200 հազար մարդ: Դիմում եմ բոլորին՝ ուսանողներին, կազմակերություներին, մտավորականներին, գիտնականներին, ֆեյսբուքյան ու տվիտերյան ընդդիմադիրներիին, ովքեր բողոքում են տանը նստած. տեսնում եք, որ ոչինչ չենք կարողնում իրականցնել, եկեք և միացեք մեզ: Այս իշխանությունն արդեն ամորձատված է: Կոչ եմ անում ուղիղ կանգնել և գլուխը բարձրացնել ու գալ հրապարակ: Այստեղ է հայ ժողովրդի պատմություն կերտողը: Դիմում եմ բոլոր խոհանոցում, սրճարանում նստած ընդդիմադիրներին, եկեք միացեք, որ մեր խոսքը գործ դառնա: Եկեք միացեք, որ ժողովրդի ցանկությունն իրականություն դառնա: Հայաստանը մերն է: Դիմում եմ Սփյուռքիին՝ եկեք տեր կանգնենք ձեր երկրին»,- հատարարեց Մանուկյանը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանի անցումն անշրջելի է: «Մենք ենք ձեր հետևից գալու և ձեր հաղթանակը կերտելու: Մենք խոսում ենք միայն ու միայն ձեր քանակից ու ոգուց ելնելով: Իմ հավատն այս ժողովուրդն է, իմ եկեղեցին Ազատության հրապարակը»,- ամփոփեց իր միտքը նա:

А.Манукян: Армянский народ представляет заявку о приходе к власти
Сегодня на площади Свободы армянский народ представляет заявку о приходе к власти и начинает новый процесс в стране. Об этом заявил секретарь оппозиционной парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» (АНК) Арам Манукян на очередном митинге «тройки» политических сил Армении на площади Свободы в Ереване.
«Народ приходит к власти, а мы реализуем волю народа. В Армении власть принадлежит народу, и мы сегодня начинаем новый процесс в стране», - заявил Арам Манукян.
Арам Манукян обратился не только к участникам на митинге, но и ко всем соотечественникам, призвав всех присоединиться к народу на площади Свободы.
«Сегодня здесь собрались примерно 200 тысяч людей. Обращаюсь ко всем – студентам, организациям, интеллигенции, ученым, оппозиционерам в Facebook и Twitter, которые жалуются сидя дома: присоединяйтесь к нам. Эта власть уже кастрирована. Здесь создается история Армении. Присоединяйтесь к нам, чтобы желание народа стало реальностью. Обращаемся к Диаспоре, придите и станьте хозяевами вашей страны», - заявил Арам Манукян.
А. Манукян заявил, что они ждут от международных структур и дипломатических представительств иностранных государств в стране беспристрастной, точной информации о новом движении в Армении.