Այստեղ ինքնանպատակ չենք եկել, եկել ենք նույնիսկ պարտադտված և ստիպված, եկել ենք, որովհետև այլընտրանք չունենք: Այս ամենը գալիս է այսօրվա հրամայանակինց. երկիրը ծայրահեղ վիճակում է: Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ այս մասին հայտարարեց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վարդան Օսկանյանը:
«Եթե այսպես շարունակվի, վտանգվելու է երկրի ինքնիշխանությունը, բայց ամենացավալին այն է, որ իշխանությունն արհամարհում է այս վիճակը, ձևացնում, որ ամեն ինչ նորմալ է, նույնիսկ սահմանադրություն փոխելով է ուզում իր իշխանությունը երկարացնել»,- ասաց Վ. Օսկանյանը:
Իշխանությունները, նրա խոսքով, ոչ միայն պատրաստ չեն ինչ-որ բան անել, այլև՝ ի վիճակի չեն:
«Այսօր այս համակարգը ջարդել հնարավոր է միայն իշխանափոխությամբ: Մեր երկիրը կանգնած է այնպիսի վիճակում, որ միայն ազատ ու արդար ընտրությունների արդյունքում ընտրված իշխանությունը կարող է հանել այս վիճակից»,- ասաց նա՝ ավելացնելով, որ իշխանափոխություն իրականացնելու հասարակական պահանջ կա:
«Այս ընդդիմությունը պաշտոններ չի հետապնդում, միայն ցանկանում է ազատ, արդար ընտրություններ»,- ասաց Օսկանյանը՝ ավելացնելով, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը կներկայացնի ճանապարհային քարտեզ, թե ինչպես են այսուհետ առաջ շարժվելու:

Вардан Осканян: Оппозиции не нужны должности, мы хотим свободных выборов
Митинг на площади Свободы в Ереване не является самоцелью. Об этом заявил сегодня депутат от партии «Процветающая Армения», экс-глава МИД Армении Вардан Осканян в ходе совместного митинга трех парламентских политических сил на площади Свободы в Ереване.
«Наш приход сюда не является самоцелью, мы пришли вынужденно, поскольку другой альтернативы у нас нет. Наши действия обусловлены велением времени: страна в тяжелейшем состоянии», - заявил Вардан Осканян.
«Если продолжать так дальше, мы поставим под опасность суверенитет нашей страны, однако, самое печальное, что власти игнорируют создавшуюся ситуацию, делают вид, что все нормально, и даже пытаются продлить свою власть, внося изменения в Конституцию РА», - сказал В.Осканян.
По его словам, власти Армении не только не готовы, но и не в состоянии что-либо изменить в стране.
«Сегодня сломать эту систему можно только путем смены власти. Наша страна в такой ситуации, что только избранная в результате справедливых выборов власть может вывести ее из этой ситуации», - сказал Вардан Осканян.
Он отметил, что сегодня сформировалось общественное требование смены власти.
«Этой оппозиции не нужны должности, мы хотим свободных и справедливых выборов», - заявил Вардан Осканян. Он отметил, что лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян представит дорожную карту дальнейших действий.