Ուշադրություն. Եղանակը կնվազի 7-9 աստիճանով
Հանրապետության տարածքում հոկտեմբերի 26-28-ին, պայմանավորված հյուսիս-արևելքից արկտիկական ցուրտ օդային զանգվածների ներխուժմամբ, սպասվում է եղանակային պայմանների կտրուկ փոփոխություն: Այս մասին հյատնում են ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:
Ամենուրեք սպասվում են տեղումներ, առավելագույն ինտենսիվությունը կդիտվի հոկտեմբերի 27-ին: Լեռնային շրջաններում, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում տեղումները կդիտվեն ձյան տեսքով, մյուս շրջաններում` անձրևի:
Նշված օրերին օդի ջերմաստիճանը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում կնվազի 17-18 աստիճանով, մնացած մարզերում` 7-9 աստիճանով:
Հոկտեմբերի 25-ին , 26-ի գիշերը, 29-ին հանրապետությունում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 26-ի ցերեկը, 27-ին, 28-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ և մառախուղ: Քամին` հյուսիս-արևելյան 5-10 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 25-ին էապես չի փոխվի:
Երևանում հոկտեմբերի 25-ին , 26-ի գիշերը, 29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 26-ի ցերեկը, 27-ին, 28-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև:
Հոկտեմբերի 25-ի ցերեկը սպասվում է +18 -ից +20 աստիճան, երեկոյան՝ +11 -ից + 13, հոկտեմբերի 26-ի գիշերը սպասվում է + 7-ից +9 աստիճան:

Temperatures to drop sharply in Armenia as cold air mass approaches
The weather will abruptly change in Armenia on October 26-28 due to a cold air mass approaching from the Arctic, according to the weather service of Armenia’s Ministry of Emergency Situations.
Precipitation is expected everywhere – it will snow in mountainous regions, Lori, Tavush and Syunik provinces of Armenia and in the Republic of Artsakh. Rain is forecast in other regions.
On Oct. 26-28 temperatures will drop by 17-18 degrees in Lori, Tavush, Syunik and Artsakh and by 7-9 degrees in other provinces. Northeast winds could reach 5-10 meters per second. Temperatures will not change noticeably on October 25.
Precipitation is not expected in Yerevan on Oct. 25, the night of Oct. 26, and Oct. 29. Occasional rain is possible in the city on Oct. 26 (afternoon and evening), Oct.27 and Oct. 28.