Ուշադրություն. Եղանակը կնվազի 7-9 աստիճանով
Հանրապետության տարածքում հոկտեմբերի 26-28-ին, պայմանավորված հյուսիս-արևելքից արկտիկական ցուրտ օդային զանգվածների ներխուժմամբ, սպասվում է եղանակային պայմանների կտրուկ փոփոխություն: Այս մասին հյատնում են ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:
Ամենուրեք սպասվում են տեղումներ, առավելագույն ինտենսիվությունը կդիտվի հոկտեմբերի 27-ին: Լեռնային շրջաններում, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում տեղումները կդիտվեն ձյան տեսքով, մյուս շրջաններում` անձրևի:
Նշված օրերին օդի ջերմաստիճանը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում կնվազի 17-18 աստիճանով, մնացած մարզերում` 7-9 աստիճանով:
Հոկտեմբերի 25-ին , 26-ի գիշերը, 29-ին հանրապետությունում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 26-ի ցերեկը, 27-ին, 28-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ և մառախուղ: Քամին` հյուսիս-արևելյան 5-10 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 25-ին էապես չի փոխվի:
Երևանում հոկտեմբերի 25-ին , 26-ի գիշերը, 29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 26-ի ցերեկը, 27-ին, 28-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև:
Հոկտեմբերի 25-ի ցերեկը սպասվում է +18 -ից +20 աստիճան, երեկոյան՝ +11 -ից + 13, հոկտեմբերի 26-ի գիշերը սպասվում է + 7-ից +9 աստիճան:

В Армении похолодает на 7-8 градусов
На территории Армении 26-28 октября ожидается резкое изменение погодных условий в связи с проникновением арктических холодных воздушных масс. Об этом сообщает служба Армгидромет МЧС Армении.
В горных местностях, в Лорийской, Тавушской, Сюникской областях и в Арцахе температура воздуха понизится на 17-18 градусов, в остальных областях – на 7-9 градусов. Ожидаются осадки в виде снега и дождя.
25-го, ночью 26-го и 29 октября на территории республики ожидается погода без осадков. Днем 26-го, 27-го, а также 28 октября на значительной части республики время от времени ожидаются осадки и туман. Ветер северо-восточный до 5-10 м/сек. Температура воздуха 25 октября существенно не изменится.
В Ереване 25-го, ночью 26-го и 29 октября будет наблюдаться погода без осадков. Днем 26-го , 27-го и 28-го октября в столице время от времени ожидаются осадки.
В столице 25 октября днем ожидается +18 +20, вечером – +11 + 13, в ночь на 26 октября ожидается + 7+9 градусов.