«Եռաբլուր»  զինվորական պանթեոնում այս պահին  ընթանում է նոյեմբերի 12-ին զորավարժությունների ժամանակ Ադրբենաջի կողմից խոցված  «Մի-24»  ուղղաթիռի անձնակազմի հրամատար Սերգեյ Սահակյանի, օդաչուներ ավագ լեյտենետ Սարգիս Նազարյանի և լեյտենանտ Ազատ Սահակյանի հուղարկավորությունը:
Այն անցկացվում է զինորավական արարողակարգով:
Ներկա են ՀՀ պատպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ԼՂՀ պաշտպանության բանակի հրամանատար Մովսես Հակոբյանը,  բանակի բարձր սպայական անձնակազմը, ինչպես նաև բազմաթիվ քաղաքացիներ:
Արարողության ընթացքում ելույթով հանդես եկավ նախարար Սեյրան Օհանյանը, նա շնորհակալություն հայտնեց՝ հավերժ փառք տալով ինչպես ուղղաթիռի անձնակազմին, այնպես էլ անձնակազմի մարմինները տարհանած և իրենց կյանքը վտանգած զինվորներին:
Արարողության ընթացքում  Մովսես Հակոբյանն օդաչուների ընտանիքներին փոխանցեց  Արցախի  նախագահ Բակո Սահակյանի պարգևները:

Funerals of downed helicopter pilots held at Yerablur Cemetery
The funerals of the crew members of Karabakh Air Force Mi-24 helicopter downed by Azerbaijan took place at Yerablur Military Cemetery of Yerevan today. Sergey Sahakyan, Sargis Nazaryan, and Azat Sahakyan were buried with military honors.
The funerals were attended by Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan, Defense Minister of the Nagorno Karabakh Republic Movses Hakobyan, high-ranking military officers, and thousands of citizens.
The awards conferred posthumously on the pilots by a decree of the NKR’s president were handed to their families by Movses Hakobyan.