Սերժ Սարգսյանը թոռնուհու հետ դիտել է «Անահիտ» մուլտիպլիկացիոն ֆիլմը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն «Մոսկվա» կինոթատրոնում թոռնուհու հետ դիտել է Ղ. Աղայանի հեքիաթի հիման վրա ստեղծված «Անահիտ» լիամետրաժ մուլտիպլիկացիոն ֆիլմը: Անիմացիոն մուլտֆիլմը, որի պրեմիերան այսօր էր, ստեղծվել է «Ռոբերտ Սահակյանցի անվան անիմացիոն արվեստանոց» ՀԿ-ի կողմից՝ ավանդական նկարչական մուլտիպլիկացիայի տեխնոլոգիայով և եռաչափ գրաֆիկայի կիրառմամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Մուլտֆիլմի արտադրությունն իրականություն է դարձել ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ՝ 2010-2014թթ. կինոնկարների արտադրության ծրագրի շրջանակներում:

Armenian President Serzh Sargsyan and his granddaughter attended on December 27 the premiere of ‘Anahit’ full-length animation film based on the fairytale of Ghazaros Aghayan. The film premiered in Moscow Cinema of Yerevan. ‘Anahit’ was created by Robert Sahakiants Animation Studio NGO by means of traditional animation technique and 3-D graphics, according to the presidential press service.
The cartoon was produced with the support of Armenian Culture Ministry, as part of the film production program for 2010-2014.