ՌԴ դեսպանատունն իր ցավակցությունն է հայտնել Գյումրիում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ
Հայաստանում ՌԴ դեսպանատունը հայտարարություն է տարածել, որով իր ցավակցություններն է հայտնել Գյումրիում կատարված ողբերգության կապակցությամբ:
«Գյումրիում տեղի ունեցած ողբերգությունը շոկային է բոլորիս համար: Սգում և ցավում ենք հայ ժողովրդի հետ միասին: Ցավակցում ենք զոհվածների հարզատներին ու մտերիմներին»:
Հայտարարության մեջ նշվում է նաև, որ ներկա պահին Հայաստանի Հանրապետության համապատասխան մարմինները ՌԴ կառույցների հետ համատեղ ջանքերով որոնողական ու հետախուզական աշխատանքներ են իրականացնում կատարվածը բացահայտելու, պարզելու և պատժելու ուղղությամբ:
«Կատարվածին համապատասխան և օբյեկտիվ գնահատական կտրվի»,- ասված է հայտարարության մեջ:
Նշվում է նաև, որ քննչական մարմինները կոորդինացնում են իրենց ուժերը և համատեղ աշխատանքներ իրականացնում ռուսական ուժերի հետ ռուսական ռազմաբազայում և դրա հարակից տարածքում:

The Russian embassy in Armenia has issued a statement over the cruel shooting of a family in Gyumri, offering its condolences to relatives and friends of the victims.
“We are shocked by the terrible tragedy in Gyumri. We mourn together with the Armenian people and offer our condolences to the relatives and friends of those killed,” the Russia embassy said in a statement.
According to the statement, the competent bodies of Armenia and Russia are now carrying out the necessary investigative actions in order to conduct an impartial and comprehensive investigation.