Քաղաքագետ. Հայաստանի ընդդիմադիր դաշտը կաթվածահար է
Կոմպրոմիս տեղի ունեցավ, սա կայուն կլինի, թե չէ, դեռ անհայտ է: Այս պահին ընդամենը  պետք է փաստել, որ կողմերը գնացել են փոխզիջման և հիմա ինչ որոշում  էլ կայացնեն,  շատ կարևոր է Հայաստանի հետագա առաջընթացի համար: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, խոսելով ՀՀԿ-ԲՀԿ հարաբերությունների մասին,  կարծիք հայտնեց քաղաքագետ Լևոն Շիրինյանը:
«Մեր հասարակությանը թվում է, թե մեկ օրում և մեկ միտինգով բոլոր հարցերը կլուծվեն, սակայն այդպես չէ, և իրականությունն այլ է»,- ասաց քաղաքագետը:
ՀՀԿ-ականները, շարունակեց խոսքը նա, միանգամից հուժկու գրոհ սկսեցին, սկզբում այնպիսի տպավորություն էր, թե ՀՀԿ-ն որոշել է վերացնել ԲՀԿ-ական գործարարներին, իսկ այսօր արդեն նահանջել են:
Եզրափակելով խոսքը՝ քաղաքագետն ասաց,  որ ներկայում Հայաստանի ընդդիմադիր դաշտը կաթվածահար է, սակայն սխալ է արագ հայտարարություններ և վերլուծություններ անել:

Л.Ширинян: Оппозиционное политическое поле Армении парализовано
Между властями Армении и оппозицией достигнут компромисс, однако как долго сохранится  эта внутриполитическая стабильность пока неизвестно. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами политолог Левон Ширинян, каксаясь отношений между Республиканской партией Армении (РПА) и партией «Процветающая Армения».
«Сейчас можно только констатировать, что стороны пришли к компромиссу и какое бы решение они не приняли, – оно будет очень важным для дальнейшего прогресса Армении», - заявил политолог.
«Нашему обществу кажется, что за один день и одним митингом можно решить все проблемы, однако это не так, реальность совершенно иная», - добавил Левон Ширинян.
По его словам, РПА сразу начала мощную атаку и вначале создавалось впечатление, что властвующая партия решила уничтожить бизнесменов «Процветающей Армении», однако сегодня РПА уже отступила.
Политолог отметил, что в настоящее время оппозиционное политическое поле Армении парализовано, однако делать поспешные заявления и анализы неправильно.