Ավետիսյանների հարազատները մինչև հինգշաբթի ժամանակ տվեցին Գևորգ Կոստանյանին
Այսօր Գյումրիում սպանված Ավետիսյանների ընտանիքի հարազատները մինչև հինգշաբթի օրը ժամանակ են տվել ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանին, և այդ ընթացքում նրանց չարձագանքելու դեպքում ուրբաթ օրը պատրաստ են փողոց դուրս գալ: Այս մասին այսօր Շիրակի մարզի դատախազության շենքի մոտ լրագրողներին հայտնեցին Ավետիսյանների հարազատները:
Հարցին՝ դիմում գրելու են, թե ոչ, նրանք պատասխանեցին, որ դիմում գրելու կարիք չկա, քանի որ արդեն հայտնել են իրենց պահանջը լրատվամիջոցներով:
Հիշեցնենք, որ այսօր Գյումրիում սպանված Ավետիսյանների ընտանիքի հարազատները գնացել էին Շիրակի մարզի դատախազություն, մտել դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանի սենյակ՝ պահանջելով հանդիպել կամ հեռախոսով խոսել գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանի հետ, այլապես չեն գնալու դատախազի աշխատասենյակից:
Հարազատները ասել էին, որ հրաժարվում են հեռանալ սենյակից, մինչև Գլխավոր դատախազը չգա, ինչին ի պատասխան Ր. Ասլանյանը ասել էր, որ նրանց պահանջը անիրական է, և խորհուրդ տվեց դիմում գրել Գ. Կոստանյանի անունով, որի քննարկման ժամանակ ինքը կփոխանցի նրանց հարցերը և մտահոգությունները:

Родственники семьи Аветисянов дали генпрокурору два дня для ответа
Родственники убитой в Гюмри 12 января семьи Аветисянов дали время генеральному прокурору Армении Геворку Костаняну до среды, 25 февраля. Если до этого им не будет предоставлен ответ относительно хода расследования уголовного дела, в пятницу они предпримут радикальные шаги и организуют акции протеста.
«За 42 дня мы так и не получили ни одного точного ответа», - заявили сестры убитой Асмик Аветисян.
На вопрос о том, написали ли они заявление на имя генпрокурора, родственники ответили, что необходимости в этом нет, поскольку озвучили свое требование через СМИ.
Отметим, что родственники семьи Аветисянов побывали сегодня в прокуратуре Ширакской области, требуя от прокурора области Раффи Асланяна встречи с генеральным прокурором Армении Геворком Костаняном.
Родственники требуют, чтобы генеральный прокурор дал ответы на все волнующие их вопросы. Они отказались уходить из кабинета прокурора области до тех пор, пока туда не придет Геворк Костанян.