«Ժառանգությունը» համաժողով է հրավիրել
«Ժառանգություն» կուսակցությունը ապրիլի 2-ին համաժողով է կազմակերպում, որի ընթացքում քննարկվելու են Հայոց ցեղասպանության և Մեծ հայրենազրկման հետևանքների վերացման (տարածքային, նյութական, բարոյական վնասների հատուցման) թեմաները:
Կուսակցության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բանախոսները կանդրադառնան ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի հեղինակած՝ «Թուրքիայի Հանրապետության կողմից հայրենի բնօրրանի՝ Հայաստանի տարածքների բռնազավթումը (օկուպացիան) և հայերի Մեծ հայրենազրկումը դատապարտելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծին, Թուրքիայի Հանրապետության կողմից բռնազավթված հայկական տարածքներում Հայոց պետականության վերականգնման, ինչպես նաև Մեծ եղեռնի ու Հայրենազրկման հետևանքների վերացման խնդիրներին:
Համաժողովին հրավիրված են ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ կառավարության անդամներ, փորձագետներ, Հայաստանում գործող տարբեր երկրների դեսպանատների եւ միջազգային կառույցների, քաղաքական կուսակցությունների, հասարակական կազմակերպությունների ու քաղաքացիական նախաձեռնությունների ներկայացուցիչներ:

Партия «Наследие» проведет 2 апреля конференцию на тему Геноцида армян
Партия «Наследие» организует 2 апреля конференцию, в ходе которой будут обсуждаться темы Геноцида армян в Османской империи 1915г. и устранения его последствий (возмещения территориального, материального, морального ущерба). Об этом сообщает пресс-служба партии «Наследие».
Обсуждения будут проходить вокруг законопроекта, осуждающего захват территорий Армении и лишение армян родины Турцией, автором которого является депутат фракции «Наследие» Заруи Постанджян, вопроса восстановления Армянской государственности на захваченных Турцией армянских территориях, а также устранения последствий Геноцида армян.
На конференцию приглашены депутаты парламента Армении, члены правительства, эксперты, аккредитованные в Армении послы иностранных государств, представители политических партий, общественных организаций и гражданских инициатив.