Նախագահն ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպան Դիեգո Ռիվերային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Դիեգո Ռիվերային, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ պաշտոնավարման ժամկետում հայ-արգենտինյան հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված նրա ներդրման համար՝ ընդգծելով, որ այդ հարաբերությունները հատկապես վերջին տարիներին որակական նոր մակարդակի բարձրացվեցին, ընդլայնվեց երկկողմ համագործակցության օրակարգը:
Նախագահը հաջողություններ է մաղթել Դիեգո Ռիվերային հետագա գործունեության մեջ և հույս հայտնել, որ հաջորդ դեսպանը նույնպիսի եռանդով և նվիրվածությամբ կկատարի իր առաքելությունը՝ ի նպաստ հայ-արգենտինյան բարեկամության:
Դեսպան Դիեգո Ռիվերան շնորհակալություն է հայտնել Նախագահին՝ գնահատանքի ու ջերմ խոսքերի համար, նշելով, որ Հայաստանում իր առաքելությունն իրականացնելու ընթացքում փորձել է առավելագույնս օգտակար լինել երկու բարեկամ երկրների և ժողովուրդների միջև հարաբերությունների ավելի սերտացմանն ու ամրապնդմանը և այսուհետ ևս Հայաստանից դուրս էլ շարունակելու է մնալ Հայաստանի ու հայ ժողովրդի բարեկամը:
Հանդիպմանը ՀՀ Նախագահը և Արգենտինայի դեսպանը երկուստեք գոհունակությամբ են խոսել արգենտինահայ համայնքի մասին, նշելով, որ բավականին կազմակերպված և ուժեղ համայնքն զգալիորեն նպաստում է Հայաստանի և Արգենտինայի միջև միջպետական կապերի ամրապնդմանը:

Armenian President Serzh Sargsyan on Thursday received outgoing Ambassador of Argentina to Armenia Diego Rivera, the President’s press office reports.
The President thanked the Ambassador for his contribution to the development of Armenian-Argentine relations during his tenure, stressing that especially in recent years, those relations have risen to a qualitatively new level and the bilateral cooperation agenda has enlarged.
The President wished Diego Rivera success in his further activities and expressed the hope that his successor will carry out his mission with the same vigor and devotion in order to strengthen friendship between Armenia and Argentina.
Ambassador Diego Rivera expressed his thanks to the President for the recognition and kind words, noting that during his tenure he has tried his utmost to help further develop and strengthen relations between the two friendly countries and peoples and will continue to be friends with Armenia and the Armenian people beyond our country’s boundaries as well.
The Armenian President and the Argentine Ambassador praised the Armenian community in Argentina, noting that as a well-organized and strong community, it greatly contributes to the reinforcement of interstate ties between Armenia and Argentina.