Լևոն Զուրաբյանը՝ հոսաքնի թանկացման մասին. Ժողովուրդն ամեն ինչի հետ չէ, որ պետք է հաշտվի
Հոսանքի թանկացման խնդիրը շարունակում է մնալ կարևորագույնը: Ամփոփելով հերթական քառօրյայն՝ ասաց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը՝ հավելելով, որ մայիսի 27-ին նախատեսվում է երթ, որով իշխանություններին կհայտնեն, որ ժողովուրդն ամեն ինչի հետ չէ, որ պետք է հաշտվի:
«Մի օր դա պետք է արվի, բայց ինչքան շուտ, այնքան լավ»,- հայտարարեց պատգամավորը՝ հավելելով, որ օր առաջ պետք է այս թալանին վերջ տրվի:
Ինչ վերաբերում է ՀԱԿ-ի հանրահավաքներին, ապա ՀԱԿ-ն ունի իր օրակարգը, ՀԱԿ-ը դրանք անց է կացնում իր օրկարգով, իսկ թե դրանց կմանսկցեն այլ ուժեր, նա դժվարացավ ասել:
Հարցին, թե Հիմնադիր խորհրդարանի կողմից կազմակերպվելիք հանրահավաքին մասնակցելո՞ւ են, Լ. Զուրաբյանն ասաց, որ իրենք մասնակցում են միայն այն հանարահավաքներին, որոնք նախաձեռնում է միայն ինքը, կամ՝ այդ հանարահավաքը լինում է համատեղ ուժերով:

Левон Зурабян: 27 мая состоится шествие по вопросу повышения тарифов на электроэнергию
Руководитель фракции «Армянский национальный конгресс» (АНК) Левон Зурабян сегодня на брифинге в парламенте Армении заявил, что повышение тарифа электроэнергии продолжает оставаться важнейшим вопросом.
По словам депутата, посему 27 мая запланировано шествие, которое продемонстрирует властям страны, что народ должен мириться не со всем.
«Однажды это должно быть сделано, и чем раньше, тем лучше», - заявил депутат. Он отметил, что, в конце концов, этому грабежу должен быть поставлен конец.
Что касается митингов АНК, то, как подчеркнул Левон Зурабян, у политической силы есть своя повестка и АНК проводит митинги по этой повестке. При этом депутат затруднился сказать, присоединяться ли к ним другие силы.
На вопрос о том, примет ли участие АНК в митинге, организованном «Учредительным парламентом», Левон Зурабян заявил, что они участвуют только в митингах, которые организуются АНК или совместно с другими политическими силами.