Օսկանյանը չի լքել Հայաստանը և լքելու մտադրություն էլ չունի
Վերջին ժամանակներս որոշ լրատվամիջոցներ լուրեր են տարածում՝ անանուն աղբյուրներին հղում անելով, անգամ զանգեր եմ ստացել, թե փետրվարյան իրադարձություններից հետո իբր լքել եմ Հայաստանը: Այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է ԲՀԿ պատգամավոր Վարդան Օսկանյանը:
«Մի փոքր վերափոխելով հայտնի գրողի խոսքերը՝ նշեմ, որ իմ՝ Հայաստանը լքելու մասին լուրերը խիստ չափազանցված են։ Նման բան չկա և նման մտադրություն չունեմ:
Մտադրությունս մնում է նույնը՝ Հայաստանում պետք է ձևավորվի հանրային մանդատ ունեցող և արդյունավետ գործող իշխանություն, վերանա քաղաքական մենաշնորհը, ստեղծվի քաղաքական հակակշիռների իրական մեխանիզմ և իրականացվեն բարեփոխումներ։
Ես շարունակում եմ համոզված լինել, որ միայն քաղաքական առողջ ինստիտուտների միջոցով հնարավոր կլինի լուծել մեր երկրի առաջ ծառացած խնդիրները՝ անվտանգության, սոցիալական, տնտեսական և այլն:
Ինչ վերաբերում է իմ հետագա գործունեությանը, ապա պետք է ասեմ, որ հիմա վերագնահատումների ու մտորումների շրջան է ինձ համար։ Պետք է հետևություններ անել տեղի ունեցածից ու որոշել, թե ինչ պետք է արվի»,- գրել է նա:

Вардан Осканян опроверг слухи о том, что он покинул Армению
Депутат парламента Армении, член фракции «Процветающая Армения» Вардан Осканян опроверг слухи о том, что после февральских событий он покинул Армению.
«Слухи о том, что я покинул Армению, сильно преувеличены. Такого намерения у меня нет», - написал В.Осканян в Facebook.
По его словам, необходимо, чтобы в Армении была сформирована эффективно действующая власть, была устранена политическая монополия, созданы реальные механизмы противовесов и осуществлены реформы.
«Уверен, что лишь посредством здоровых политических институтов можно будет решить существующие проблемы», - отметил В.Осканян.
«Что касается моей дальнейшей деятельности, должен отметить, что сейчас для меня этап переоценок и раздумий. Необходимо сделать выводы и наметить дальнейшие шаги», - написал В.Осканян.