Ուրիխանյանը բացատրություն կպահանջի նախարարից
«Հրապարակում» կարդում ենք. «Ընդդիմադիր ուժերի  մարաթոնը սկսված է։ Նորաստեղծ «Ալյանս» կուսակցությունն առավել ակտիվ է սոցիալական հարցերում: Կուսակցության  ղեկավար Տիգրան Ուրիխանյանը գրավոր դիմել է ՀՀ վարչապետին, պահանջելով հանձնարարել էներգետիկայի նախարարին՝ բացատրություն տալ ՀԷՑ-ում տեղի ունեցած «գողության» վերաբերյալ իր հայտարարության առթիվ, տեղեկություններ և փաստեր տրամադրել իրավապահ մարմիններին՝ քրեական գործ հարուցելու, մեղավորներին պատժելու նպատակով:
«Ալյանս» կուսակցության երիտասարդական թևն էլ դիմելու է Երևանի քաղաքապետարան՝ հունիսի 10-ին, ժամը 17:00-ին էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ ՀՀ կառավարության և էներգետիկայի նախարարության առջև բողոքի ակցիա կազմակերպելու համար»:

«Грапарак»: В Армении начался марафон оппозиционных сил
Газета «Грапарак» пишет, что марафон оппозиционных политических сил стартовал. Наибольшую активность в социальных вопросах проявляет партия «Альянс».
Как отмечает издание, лидер новой партии Тигран Уриханян обратился письменно к премьер-министру Армении, потребовав поручить министру энергетики и природных ресурсов дать ответ в связи с заявлением о «воровстве», имевшем место в ЗАО «Электрические сети Армении», а также предоставить правоохранительным органам сведения и факты для возбуждения уголовного дела и наказания виновных.
«Кроме того, молодежное крыло партии «Альянс» обратится в мэрию Еревана для проведения 10 июня в 17:00 перед зданием министерства энергетики и природных ресурсов Армении акции протеста против повышения тарифов на электроэнергию», - отмечает газета.