Սերժ Թանկյանն անդրադարձել է գիշերը Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցած իրադարձություններին
«System of a down» ռոք խմբի մեկատար Սերժ Թանկայանը Facebook-ի իր էջում անդրադարձել է այս գիշեր Երևանի Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցած իրադարձություններին:
Նա տեղադրել է դրանց վերաբերյալ հոդված ու գրել.
«Այս հոդվածը ինձ երեք բան է հուշում՝
1) Հանրային ծառայությունների ոլորտում գործող օտարերկրյա, մենաշնորհային դիրք զբաղեցնող ընկերությունները պետք է պետական դառնան և խստորեն կարգավորվեն ու վերահսկվեն անկախ մարմնի կողմից:
2) Հայաստանի քաղաքացիական հասարակությունը ամրապնդվում է:
3) Նախկինում հաջողված խաղաղ քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաները, ինչպես հանրային տրանսպորտի սակագնի թանկացման դեմ բողոքը, տվեցին իրենց պտուղները»:
Հիշեցնենք, որ այս գիշեր ժամը 05.30-ին ոստիկանությունը կիրառելով ջրցան մեքենաներ ցրել է Էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ ցույցը: Այդ ընթացքում մայրաքաղաքի ոստիկանական տարբեր բաժիններ բերման է ենթարկվել ընդհանուր առմամբ 237 մարդ:

Serj Tankian reacts to clashes in Yerevan
Serj Tankian, the lead singer of the world-renowned American Armenian rock band System of a Down (SOAD), has reacted to the ongoing fight against electricity price hike in Armenia, and to the police using force against the demonstrators.
Tankian posted, on his Facebook account, an article about the respective protests in capital city Yerevan and commented as follows: “This article below says 3 things for me:
1) monopolistic foreign owned utility companies should be made a state asset and strictly regulated and audited by an independent panel. 2) Armenia's civic society is burgeoning and 3) previous successful campaigns at peaceful civic disobedience against unjust programs like the rate hike in public transportation have born fruit.”