Նաիրիտցիների աշխատավարձի պարտքը գրեթե մարված է
«Նաիրիտի» 600 աշխատակից ստանում է իր աշխատավարձերը: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին ասաց նաիրիտցիների բողոքի ակցիաները համակարգող խմբի անդամ Անուշ Հարությունյանը:
Նրա խոսքով՝ հենց նոր զանգահարել է բանկ և ArCa համակարգը գումարը հաշիվներին է փոխանցում օրվա մեջ երկու անգամ՝ ժամը 1-ին և 5-ին: «Գումարի մի մասն արդեն փոխանցվել է, մյուս մասը և կփոխանցվի երեկոյան»,- ասաց Ա. Հարությունյանը:
Նա ասաց նաև, որ պայքարի ընթացքի ու հետագա անելիքների մասին իրենք մանրամասն կխոսեն վաղը կայանալիք ասուլիսում:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 6-ից «Նաիրիտ» գործարանի մոտ 1700 աշխատակիցներ առանց վերջնահաշվարկի ազատվել են աշխատանքից։

Сотрудникам завода «Наирит» выплатили задолженность по зарплате
Сотрудникам ереванского завода «Наирит» выплачены задолженности по зарплатам. Об этом Aysor.am сообщила член координационной группы акций протеста сотрудников «Наирита» Ануш Арутюнян.
По ее словам, задолженности не были выплачены 600 сотрудникам предприятия, но средства уже переведены на их счета, и данную информацию подтвердили в банке.
«Часть суммы уже перечислена, другая часть будет к вечеру», - сказала А.Арутюнян.
Как отметила Ануш Арутюнян, к дальнейшим действиям сотрудников ереванского завода «Наирит» они обратятся в ходе предстоящей завтра пресс-конференции.
Напомним, с  6 февраля 2015 года 1700 сотрудников ЗАО «Завод Наирит» были уволены с работы без окончательного расчета.