Հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է 16000 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 16-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի  շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 16000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջպահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել են:

Азербайджан за минувшую неделю нарушил режим перемирия около 900 раз
В период с 16 по 22 августа на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС было зафиксировано порядка 900 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, передовые подразделения азербайджанских сил произвели в направлении армянских позиций из стрелкового оружия разного калибра, в том числе минометов калибров 60 и 82 мм и гранатометов РПГ-7 и АГС -17  более 16000 выстрелов.
В результате предпринятых передовыми частями Армии обороны НКР оперативных действий активность противника была подавлена.