Սահմանում այս գիշեր համեմատաբար ավելի հանգիստ է եղել. Յուրի Խաչատուրով
Անցյալ գիշեր սահմանին իրավիճակը համեմատաբար ավելի հանգիստ է եղել։ Այսօր ՀԱՊԿ «Անխախտելի եղբայրություն 2015» զորավարժությունների բացման ժամանակ, լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց Հայաստանի ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը։
Նա ընդգծեց, որ այսօր ևս հակառակորդը մոտ 100 ական է գործածել Ղարաբաղի ուղղությամբ և հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ։ «Իսկ Նախիջևանի ուղղությամբ վիճակը քիչ թե շատ հանգիստ է եղել։ Կորուստներ չունենք: Ինչ վերաբերում է հակառակորդին, ապա նախնական տեղեկություններով՝ հակառակորդը կորուստներ ունի»,- մանրամասնեց նա՝ հավելելով, որ բոլոր տեղեկություններն այս պահին հստակեցվում են և արդեն վաղը ամեն ինչ պարզ կլինի:
Յ. Խաչատուրի խոսքով՝ հայկական կողմի պատասխան գոծողություններն իրականացվել են բացառապես ռազմական թիրախների վրա։

Юрий Хачатуров: Прошлой ночью обстановка на границе была сравнительно спокойной
Обстановка на армяно-азербайджанской границе и линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана прошедшей ночью была относительно спокойной. Об этом заявил журналистам начальник Генштаба ВС Армении Юрий Хачатуров в ходе торжественного открытия военных учений «Незыблемое братство 2015».
Он подчеркнул, что сегодня противник также выпустил в направлении Нагорного Карабаха и в северо-восточной части армяно-азербайджанской границы около 100 мин.
«Ситуация на границе с Нахичеваном была относительно спокойная. Потерь у армянской стороны нет. Что касается противника, то по предварительным данным, азербайджанская сторона имеет потери», - уточнил Ю.Хачатуров. Он отметил, что информация уточняется и уже завтра все будет ясно.
При этом Хачатуров отметил, что ответные действия армянских вооруженных сил были очень четкими, направленными на военные объекты.