Ս. Ավետիսյան. Թույլ չենք տա եվրոպական արժեքներին մեծ ուժով ներգործել մեր ազգային ավանդույթների վրա
Սահմանադրական փոփոխություններով փորձել ենք ամրագրել հնարավորը, որպեսզի երեխաների իրավունքների պաշտպանությունը լինի լավագույնը և թույլ չտանք, որ եվրոպական արժեքները մեծ ուժով ներգործեն մեր ազգային ավանդույթների վրա: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ խմբակցության անդամ Սուքիաս Ավետիսյանը՝ ընդգծելով, որ Սահմանադրության մեջ հստակ ամրագրվելու է, թե ինչ է ընտանիքը հայ մարդու համար:
Անդրադառնալով ընդդիմությանը, Սուքիաս Ավետիսյանը նշեց, որ ընդդիմությունը ամենևին էլ չի ուզում «Ոչ»-ի հստակ քարոզարշավ տանել, այլ ուղղակի հերթական անգամ քննադատում է իշխանություններին՝ չմտնելով բովանդակային քարոզչության դաշտ: Ընդդիմության նպատակը, ըստ ՀՀԿ-ական պատգամավորի, ուղղակի քննադատելն է և այնքան էլ կարևոր չի, թե դա ինչ գործընթացի կոնտեքստում է արվում:
«Մենք ընդդիմությանը մեծ լիազորություններ ենք տվել, իսկ նրանք ուղղակի «ոչ» են ասում ու չեն գնում, չեն հանդիպում: Իսկ մենք մեր առջև խնդիր ենք դրել ակտիվորեն հանդիպել ազգաբնակչության հետ»,- ասաց նա:
Բանախոսը հավաստիացրեց՝ ամենն արվում է ժողովրդի համար և հենց ժողովուրդն է որոշողը լինելու դեկտեմբերի 6-ի հանրաքվեում:

Сукиас Аветисян: Оппозиция не ведет четкой агитационной компании
Армянская оппозиция не ведет четкой агитационной компании против конституционных реформ, а просто в очередной раз  критикует власти. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Сукиас Аветисян.
По словам депутата, в проекте конституционных изменений закреплены национальные ценности, важные для каждой армянской семьи. Несмотря на это цель оппозиция просто критикует власти, не вдаваясь в суть и содержание реформ.
«Мы предоставили оппозиции широкие полномочия, а они говорят просто "нет", не проводя встречи и обсуждения. А мы поставили перед собой задачу проводить активно встречи с жителями республики», - сказал С.Аветисян.
Депутат заверил, что все делается для народа и именно он решит на референдуме 6 декабря судьбу конституционных изменений.