Նոբելյան հինգ մրցանակակիր, ինը նոբելյան զեկույց՝ ապրիլին Երևանում
Երևանի պետական բժշկական համալսարանը ապրիլին «Նոբելյան օրեր Երևանում» միջոցառման շրջանակներում մեկ հարկի տակ հյուրընկալելու է հինգ նոբելյան մրցանակակիրների: Գիտական միջոցառումը  հնարավորություն է տալու փորձառու և երիտասարդ գիտնականներին, ինչպես նաև տարածաշրջանի ուսանողներին ճանաչել և համագործակցել այն նշանավոր անձանց հետ, ովքեր արժանացել են գիտական նվաճումների համար բարձրագույն պարգևին: Այն նաև տարբեր մասնագիտացում, կրոն և ավանդույթներ ունեցող գիտնականների միջև երկխոսության մեծ հնարավորություն է:
Ապրիլի 11-16-ն ընկած ժամանակահատվածում հնարավորություն կընձեռվի հանդիպել Նոբելյան հինգ մրցանակակիրների, լսել ինը նոբելյան զեկույց: Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի պետական բժշկական համալսարանից:

В Ереване с лекциями выступят 5 нобелевских лауреатов
Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци 11-16 апреля организует беспрецедентное мероприятие, в рамках которого 5 нобелевских лауреатов выступят с лекциями по биохимии, физике и медицине.
Это научное мероприятие предоставит опытным и молодым ученым, а также студентам  возможность для ознакомления и сотрудничества со знаменитыми людьми, которые удостоились высшей награды за научные достижения. Это также возможность для научного диалога между лицами, являющимися носителями различных культур и традиций, представляющими разные научные школы.
Лауреаты премии в течение 3 дней выступят с лекциями, представляя открытия лауреатов Нобелевской премии, а также научные достижения.