Նախարարություն. Գագիկ Բեգլարյանը թիկնապահներ չունի և ծեծկռտուքի հետ որևէ առնչություն չունի
Հայաստանի տրանսպորտի և կապի նախարարությունը հերքել է տեղեկությունը, թե նախարար Գագիկ Բեգլարյանը թիկնազոր ունի և որևէ կերպ կապված է նախարարության բակային տարածքում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի հետ :
Նախարարության լրատվական ծառայությունն այսօր հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, ասված է. "Լրատվամիջոցներով տարածված տեղեկատվության և ՀՀ քննչական կոմիտեի հայտարարության համաձայն՝ ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության բակային հատվածում 2016 թվականի մայիսի 16-ին՝ ժամը 16:30-ի սահմաններում տեղի է ունեցել միջադեպ, որի  կապակցությամբ հարկ ենք համարում տեղեկացնել, որ ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը թիկնապահներ չունի, և նշված միջադեպի հետ որևէ առնչություն չունի"։
Ավելի վաղ Aysor.am-ի աղբյուրը հայտնել էր, որ Հայաստանի տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի թիկնապահների մասնակցությամբ ծեծկռտուքի գործով կալանավորվել է նախարարի վարորդ Սուրեն Վարդանյանը:

Минтранс: Гагик Бегларян не имеет телохранителей и какого-либо отношения к драке
Министерство транспорта и связи Армении опровергает информацию о том, что министр Гагик Бегларян имеет охрану и каким-либо образом связан с избиением во дворе здания Минтранса Армении.
Пресс-служба ведомства распространила сегодня заявление, в котором в частности говорится: «Согласно распространенной СМИ информация и сообщению пресс-службы Следственного комитета Армении, 16 мая 2016 года, около 16:30 во дворе здания министерства транспорта и связи произошел инцидент, в связи с которым считаем необходимым сообщить, что министр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян не имеет телохранителей и какого-либо отношения к указанному инциденту».
Ранее источники Aysor.am сообщили, что по делу об избиении с участием телохранителей министра транспорта и связи Армении Гагика Бегларяна арестован водитель главы Минтранса Сурен Варданян.