Ֆրանսիացի պատգամավորներն այցելել են Լեռնային Ղարաբաղ
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 24-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանին եւ Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խորհրդարանական խմբի նախագահ Ռընե Ռուքեին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի եւ Ֆրանսիայի խորհրդարանների, հասարակական ու քաղաքական շրջանակների միջեւ կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել հյուրերին մեր երկրների ու ժողովուրդների միջեւ բարեկամական հարաբերությունների խորացման ուղղությամբ տարվող մեծ եւ սկզբունքային գործունեության համար՝ այն որակելով որպես անկեղծ բարեկամության եւ մարդասիրության օրինակելի դրսեւորում:

Французские парламентарии посетили Нагорный Карабах
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял депутата Национального собрания Франции, председателя круга дружбы Франция-Арцах Франсуа Рошблуана и председателя парламентской группы дружбы Франция-Армения Рене Руке.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития связей между парламентами, политическими и общественными кругами Арцаха и Франции.
Были затронуты также процесс урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональные развития.
Президент Саакян выразил признательность гостям за проводимую большую и принципиальную работу по углублению дружественных отношений между двумя странами и народами, назвав это образцовым проявлением искренней дружбы и гуманизма.
Во встрече приняли участие заместитель председателя Национального собрания НКР Ваграм Балаян, другие должностные лица.