ԶԼՄ-ներ. Հակաթուրքական պատժամիջոցների ճակատագիրը պարզ կդառնա մոտակա ժամանակներում
ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը հուլիսի 1-ին կառավարության նիստի ժամանակ կհայտարարի Թուրքիայի հետ տնտեսական հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանձնարարականները կատարելու կարգի մասին, հայտնում է «Коммерсант»-ը:
Հաղորդվում է, որ առաջարկները հավաքելու են փոխվարչապետ Իգոր Շուվալովի աշխատակազմում, որից հետո կառավարությունը որոշում կկայացնի Թուրքիայի դեմ  տնտեսական պատժամիջոցների չեղարկման կամ փոփոխման մասին:
Վարչապետի տեղակալ Դմիտրի Կոզակը ենթադրում է, որ այդ աշխատանքները կկատարվեն «առաջիկա մեկ-երկու շաբաթվա ընթացքում»: Փոխվարչապետ Արկադի Դվորկովիչը հայտարարել է, որ պարենամթերային էմբարգոյի չեղարկման ու չարթերային չվերթների արգելքի շուրջ որոշումները կընդունվեն «առաջիկա օրերին»:

СМИ: судьба антитурецких санкций решится в ближайшее время
Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев 1 июля на заседании правительства объявит о порядке выполнения поручения президента России Владимира Путина о восстановлении экономических связей с Турцией, передает  "Коммерсант".
Сообщается, что предложения будут собираться в аппарате вице-премьера Игоря Шувалова, после чего правительство примет решение об отмене или изменении экономических санкций против Турции пакетом или по отдельности.
Вице-премьер Дмитрий Козак предположил, что эта работа будет проделана "в течение одной-двух недель". Вице-премьер Аркадий Дворкович заверил, что решения по снятию продовольственного эмбарго и запрета чартерных рейсов будут приняты "в самые ближайшие дни".