Խորենացի փողոցում շարունակվում է ոստիկանական ուժերի կուտակումը
Ավելի վաղ ոստիկանությունը հայտարարություն էր տարածել՝ հայտնելով, որ «Խորենացի փողոցի արգելափակված հատվածում առկա է լարվածության կտրուկ սրման իրական և անմիջական վտանգ՝ անկանխատեսելի հետևանքներով»:
«Հետևաբար, հավաքի մասնակիցների կյանքին և առողջությանը, ինչպես նաև հասարակական անվտանգությանը սպառնացող վտանգը հնարավոր չէ կանխել այլ կերպ, քան հավաքը մեկ այլ վայր տեղափոխելու միջոցով:
Ուստի ՀՀ ոստիկանությունը պահանջում է հավաքի փաստացի ղեկավարներից՝ սեղմ ժամկետում հավաքը տեղափոխել մեկ այլ վայր, որտեղ խաղաղ հավաքներին աջակցելու ՀՀ ոստիկանության պարտականությունների սահմաններում հնարավոր կլինի ապահովել հավաքի մասնակիցների անվտանգությունը:
Հակառակ դեպքում ՀՀ ոստիկանությունը չի ունենալու այլ միջոց, քան օրենքով սահմանված կարգով դադարեցնել այդ հավաքը», -մասնավորապես հայտնել է Ոստիկանությունը:

На улице Хоренаци в Ереване концентрируются полицейские силы
Большое количество автобусов прибыли на территорию, прилегающую к полку патрульно-постовой службы полиции Армении.
Отметим, что сегодня с утра на улице Хоренаци граждане подвергались приводу.
Ранее полиция распространила заявление, сообщив, что «на заблокированном участке улицы Хоренаци существует реальная и непосредственная угроза резкой эскалации напряженности, с непредсказуемыми последствиями».
«Посему полиция требует от фактических руководителей собрания в сжатые сроки перенести собрание в иное место, где в рамках обязательств полиции по содействию мирным собраниям будет возможно обеспечить безопасность участников собрания.
В противном случае у полиции не может быть иных средств, кроме как прекратить собрания в установленном порядке», - отмечается в заявлении полиции.