Չինաստանի հարավում վրա է հասել «Նիդա» թայֆունը
«Նիդա» թայֆունը վրա է հասել Չինաստանի հարավային ափերին: Այդ մասին հայտնում է Gazeta.ru-նч հղում անելով «Սինհուա» գործակալությանը:
Ինչպես հաղորդում է Գուանդուի Օդերևութաբանական վարչությունը, թայֆունը հասել է Շենչժեն քաղաքի ափերին: Քամու առավելագույն արագությունը կազմել է 42մ/ժ:
«Նիդա» թայֆունը շարունակում է շարժվել հյուսիս-արևմտյան ուղղությամբ: Սպասվում է, որ կհասնի Գուանդու նահանգի  Գուանչժոու, Դունգուան, Ֆոշան և Չժաոցին քաղաքներ, նաևч հարևան Գուանսի-Չժուանական ինքնավար շրջան: Գուանդունում փակ են դպրոցները և չեն աշխատում շատ հաստատություններ:

На юг Китая обрушился тайфун «Нида»
Тайфун «Нида» обрушился на южное побережье Китая. Об этом сообщает Gazeta.ru со ссылкой на  агентство «Синьхуа».
Как сообщает Метеорологическое управление провинции Гуандун, тайфун достиг побережья города Шэньчжэнь. Максимальная скорость ветра в эпицентре циклона составляет 42 м/с, или более 150 км/ч.
Тайфун «Нида» продолжает движение в северо-западном направлении. Ожидается, что он затронет также города Гуанчжоу, Дунгуань, Фошань и Чжаоцин в провинции Гуандун, а также соседний Гуанси-Чжуанский автономный район. В Гуандуне тем временем закрыты школы и не работают многие предприятия.