Թրամփը զգուշացրել է Ղրիմի պատճառով Երրորդ համաշխարհային պատերազմի վտանգի մասին
Ղրիմը Ռուսաստանից խլելու և այն Ուկրաինային վերադարձնելու ԱՄՆ-ի փորձը կարող Է վերածվել Երրորդ համաշխարհային պատերազմի:  Ինչպես հայտնում է Lenta.ru-ն, այս մասին հայտարարել է Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը:
Քաղաքական գործիչն Օհայոյում ընտրողների առջև ելույթի ընթացքում պատասխանել է զանգվածային լրատվամիջոցների կողմից հնչած մեղադրանքներին, որոնք ABC հեռուստաալիքին նրա տված հարցազրույցից հետո կասկած էին հայտնել, թե Թրամփը գիտեր Ռուսաստանին Ղրիմի միանալու մասին:
«Ես դա իրոք գիտեի: Դա մոտավորապես երկու տարի առաջ Էր: Դա տեղի ունեցավ Օբամայի հերթապահության ժամանակ»,- կատակել է Թրամփը:
Հուլիսի 31-ին Թրամփը հայտարարել է, որ Ղրիմի ժողովուրդը ցանկանում Է Ռուսաստանի մաս կազմել: Նաև, քաղաքական գործչի խոսքով, Վաշինգտոնը պետք է ճանաչի տարածաշրջանի միացումը ՌԴ-ին, քանի որ դա կբարելավի երկու երկրների հարաբերությունները:

Трамп предупредил об опасности Третьей Мировой войны из-за Крыма
Попытка США отобрать у России Крым и вернуть его Украине может обернуться третьей мировой войной. Как сообщает Lenta.ru, oб этом заявил кандидат в президенты США от республиканцев Дональд Трамп.
Политик в ходе выступления перед избирателями в Огайо ответил на нападки со стороны СМИ, усомнившихся после его интервью телеканалу ABC в том, что он знал о присоединении Крыма к России.
«Я знал это точно. Это было примерно два года назад. Это произошло во время дежурства Обамы», — пошутил Трамп.
31 июля Трамп заявил о том, что народ Крыма хочет быть частью России. Также, по словам политика, Вашингтону стоит признать присоединение региона к РФ, так как это улучшит отношения между двумя странами.