Ինեսսա Պետրոսյանը պատրաստվում է դիմել Վճռաբեկ դատարան՝ բողոքարկելու Վերաքննիչի որոշումը
«Սասնա ծռեր» խմբի 4 անդամների փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանը պատրաստվում է բողոքարկել Վերաքննիչ քրեկան դատարանի որոշումները Վճռաբեկ դատարանում:
«Պատրաստվում եմ բողոքարկել Վճռաբեկ դատարանում ուրբաթ օրը Վերաքննիչ քննության ժամանակ հրապարակած որոշումը, որով մերժվեց իմ վերաքննիչ բողոքը կապված կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու հետ: Մերժման հիմքում դրվում են այն պատճառաբանություննեը, որ իմ պաշտպանյալները մեղադրվում են ծանր արարքներ կատարելու մեջ և ազատության մեջ մնալով կարող են խոչընդոտել գործի քննությանը», -  լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանը:
Նրա խոսքով՝ մասնավորապես իր պաշտպանյալ Պավել Մանուկյանը չի կարող խոչընդոտել քննությանը՝ առողջական ծանր վիճակում գտնվելու պատճառով:
«Ուրբաթ օրն արված վիրահատությունից բացի, Պավել Մանուկյանը պետք է ենթարկվի մի շարք վիրահատությունների: Դեռ մոտ մեկ տարի նա կունենա ինքնուրույն քայլելու խնդիրներ, քանի որ ստացել է երկու ազդրերի բազմաբեկոր վնասվածքներ»,- ասաց Ինեսսա Պետրոսյանը:

Инесса Петросян намерена обжаловать решение Апелляционного уголовного суда в Кассационный суд
Адвокат четырех членов группы «Сасна црер» Инесса Петросян собирается обжаловать решения Апелляционного уголовного суда Армении в Кассационный суд.
«Намерена в пятницу обжаловать в Кассационный суд оглашенные Апелляционным уголовным судом решения в связи отклонением апелляционной жалобы на меру пресечения. В основе отказа лежит аргументация, что мои подзащитные обвиняются в совершении тяжких преступлений и находясь на свободе могут препятствовать расследованию дела», - сказала в беседе с журналистами Инесса Петросян.
По ее словам, в частности ее подзащитный Павел Манукян не может препятствовать расследованию, поскольку находится в тяжелом состоянии.
«Кроме операции, которая была проведена в пятницу, предстоит ряд операций. Еще год он будет иметь проблемы с тем, чтобы ходить самостоятельно, поскольку получил многоосколочное ранение обеих бедер», - сказала Инесса Петросян.