«Սասնա ծռերի» անդամ Հովհաննես Հարությունյանի ցավերը փոքր-ինչ մեղմացել են. Հայարփի Սարգսյան
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Հովհաննես Հարությունյանի ոտքերին գիպս տեղադրելուց հետո ցավերը փոքր-ինչ մեղմացել են, Aysor.am թղթակցի հետ զրույցում ասաց նրա փաստաբան Հայարփի Սարգսյանը:
«Երեկ արդեն կրունկից կախված երկաթե ծանրությունը հանել են, գիպս են տեղադրել ոտքերին, որից հետո նրա ցավերը  փոքր-ինչ մեղմացել են: Այսօր ռենտգեն են արել, ուղարկել բուժող բժշկին: Վիրահատության օրը պարզ կդառնա բուժող բժշկի հետազոտություններից հետո», - ասաց Հ. Սարգսյանը:
Նրա խոսքով՝ վիրահատությունը պետք է արվի քաղաքացիական հիվանդանոցում, քանի որ դատապարտյալների հիվանդանոցում համապատասխան բուժսարքավորումներ չկան:
«Ես բազմիցս դիմումներ եմ ուղարկել, որ վիրահատությունը չարվի դատապարտյալների հիվանդանոցում: Ոչ պաշտոնական ձևով ինձ ասվել է, որ քաղաքացիական հիվանդանոցում է արվելու, սակայն պաշտոնապես ոչ մի պատասխան դեռևս չեմ ստացել: Դատապարտյալների հիվանդանոցում նմանատիպ վիրահատությունների համար նախատեսված համապատասխան բուժսարքավորումներ չկան», - նշեց փաստաբանը:

У члена группы «Сасна црер» Ованнеса Арутюняна боли немного ослабли – адвокат
У члена группы «Сасна црер» Ованнеса Арутюняна после наложения гипса боль в ноге стала меньше, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am  его адвокат Айарпи Саркисян.
«Накануне сняли подвешенный к пятке специальный груз, наложили гипс, после чего боли немного ослабли. Сегодня сделали рентген и отправили лечащему врачу. День операции будет ясен после обследований, которые назначит лечащий врач», - сказала А.Саркисян.
По ее словам, операция должна быть проведена в городской больнице, поскольку в УИУ «Больница для осужденных» нет соответствующего медицинского оборудования.
«Я неоднократно отправляла заявления с тем, чтобы операция не проводилась в УИУ "Больница для осужденных". В неофициальной форме мне было сказано, что операция будет проведена в гражданской больнице, однако официально я еще никакого ответа не получала.
В УИУ "Больница для осужденных" нет соответствующего медицинского оборудования для подобных операций», - отметила адвокат.