Էդվարդ Նալբանդյանը կպահպանի իր պաշտոնը նոր կառավարությունում. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ում կարդում ենք. «Իշխանությունը ցանկանում է  հավասարակշռություն մտցնել ՀՀ-ում արտաքին քաղաքական ազդեցության  մեջ՝  այդ առումով 2 կարևոր նախարարություններից  մեկում՝ ԱԳ-ում կամ ՊՆ-ում  նախարար նշանակելով ոչ ռուսական ազդեցություն կրող գործչի։ Ներկայումս երկու նախարարներն էլ համարվում են «ՌԴ-ի մարդը»։
Մամուլում հրապարակվել է, որ  նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանն առաջիկայում նշանակվելու է պաշտպանության նախարար։
Հիշեցնենք, որ մինչ այդ լուրեր էին շրջանառվում, թե նա նշանակվելու է ԱԳ նախարար։  Իշխանական կուլիսներում խոսվում է, որ Էդվարդ Նալբանդյանը կարողացել է ՌԴ-ի միջոցով իր վերանշանակվելու հարցը լուծել, և հիմա Սերժ Սարգսյանը ցանկանում է պաշտպանության նախարար նշանակել Վիգեն Սարգսյանին, որը  ռուսական ազդեցություն չի կրում, եթե իհարկե, այս ընթացքում Սեյրան Օհանյանը չկարողանա իր հարցը լուծել կրկին նույն ՌԴ-ի միջոցով»։

«Айкакан жаманак»: Эдвард Налбандян сохранит свою должность в новом правительстве
Власти Армении хотят внести баланс во внешнеполитическое влияние страны, назначив в одно из двух важнейших ведомств – министерство иностранных дел или министерство обороны деятеля, который не является российским «агентом влияния». В настоящее время главы двух ведомств считаются «людьми РФ», пишет газета «Айкакан жаманак».
«СМИ писали о том, что руководитель аппарата президента Виген Саркисян в ближайшее время будет назначен министром обороны.
Напомним, что до этого распространились сведения о том, что Виген Саркисян будет назначен главой МИД Армении. В кулуарах власти муссируются разговоры о том, что Эдвард Налбандян сумел решить вопрос своего переназначения через РФ. И сейчас Серж Саргсян хочет назначить министром обороны Вигена Саркисяна, который не является «агентом влияния» России, если конечно Сейрану Оганяну не удастся решить за это время свой вопрос с помощью той же России», - отмечает издание.