ԱՄՆ-ն խոստացել է լրացուցիչ 364 մլն դոլար տրամադրել՝ Սիրիայում մարդասիրական օգնության համար
Վաշինգտոնը ծրագրում է ավելի քան 364 մլն դոլար հատկացնել Սիրիային՝ որպես հավելյալ օգնություն: Ինչպես հայտնում է РИА Новости-ն, այս մասին լրագրողներին հայտնել է Բնակչության, փախստականների և միգրացիայի հարցերով ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Էնն Ռիչարդը պետքարտուղարության  մշտական ճեպազրույցի շրջանակում։
«Այսօր ուրախ եմ հպարտությամբ հայտարարելու, որ Միացյալ Նահանգները կհատկացնի ավելի քան 364 մլն դոլարի հավելյալ մարդասիրական օգնություն Սիրիայում պատերազմով պատված շրջանների համար»,- ասել է նա։
Ռիչարդը հավելել է, որ ԱՄՆ-ը կշարունակի իրագործել իր պարտավորությունները փախստականների ընդունման ծրագրի կյանքի կոչման շրջանակում։ Մասնավորապես, Միացյալ Նահանգներն արդեն 12.5 հազար սիրիացի փախստականի է ընդունել ընթացիկ ֆինանսական տարում։

США пообещали выделить еще $364 млн на гуманитарную помощь для Сирии
Вашингтон планирует выделить более 364 миллионов долларов в качестве дополнительной помощи Сирии. Как сообщает РИА Новости, об этом журналистам заявила помощник госсекретаря США по вопросам населения, беженцам и миграции Энн Ричард в рамках регулярного брифинга госдепартамента.
«Сегодня я c гордостью рада объявить, что Соединенные Штаты выделят более чем 364 миллиона долларов дополнительной гуманитарной помощи для затронутых войной районов в Сирии«, — сказала она.
Ричард добавила, что США продолжэают выполнять свои обязательства в рамках выполнения программы по приему беженцев. В частности, Соединенные Штаты уже приняли 12,5 тысячи сирийских беженцев в текущем финансовом году.