Դամասկոսի արվարձանից 800 գրոհային ընտանիքների հետ հեռացել է
Դամասկոսի հարավարևելյան արվարձան հանդիսացող Մուադամիա քաղաքից գրոհայինների դուրսբերման գործընթացն ավարտվել է, Իդլիբ է ուղևորվել 1710 մարդ, որից 800-ը՝ գրոհայիններ, 395-ը՝ կանայք, 515-ը՝ երեխաներ, РИА Новости-ին հայտնել են քաղաքի ոստիկանությունից։
Քաղաքը գտնվել է սիրիական բանակի պաշարման մեջ։ Քաղաքի վարչակազմն իշխանությունների հետ համաձայնագիր է ստորագրել հաշտության ու հրադադարի ռեժիմի պահպանման մասին։
Քաղաքում պետական հաստատությունների ներկայացուցիչները կսկսեն աշխատանքը։ Ենթադրվում է, որ կյանքը սովորական հունի մեջ կմտնի առաջիկա 2 օրվա ընթացքում ՝ հայտնել են ոստիկանությունում։

Пригород Дамаска покинули 800 боевиков и их семьи
Процесс вывода боевиков из города Муадамия в юго-восточном пригороде Дамаска завершен, в Идлиб направились 1710 человек, из них 800 боевиков, сообщил РИА Новости источник в столичной полиции.
Город к юго-востоку от Дамаска находился под осадой сирийской армии. Его администрация подписала с властями соглашение о примирении и соблюдении режима прекращении огня.
В городе начнут работу представители государственных учреждений. Предполагается начало обычной жизни в поселении в течение двух грядущих дней