«Հրապարակ». Արմեն Հարությունյանը ԴԱՀԿ պետ չի նշանակվում մեկ «նրբագեղ» մանրամասնի պատճառով.
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով` Արմեն Հարությունյանը ԴԱՀԿ պետ չի նշանակվում և դեռ ԺՊ է նաև մեկ այլ «նրբագեղ» մանրամասնի պատճառով. նա փոխգնդապետ է, իսկ օրենքը պահանջում է, որ ԴԱՀԿ պետը լինի գնդապետ:
Օրենքը փոխել չեն կարող, գնդապետ էլ նրան չեն դարձնում։ «ԴԱՀԿ պետը նշանակվում է նախագահի կողմից, այո, օրենքի հիման վրա նա կարող է լինել միայն պաշտոնակատար», - հաստատեցին արդարադատության նախարարությունից:
«Ի դեպ, Արմեն Հարությունյանը եղել է ԴԱՀԿ նախկին պետ, «օֆշորի» մասնագետ Միհրան Պողոսյանի մտերիմներից, սակայն, ըստ մեր աղբյուրների, նրանց միջև «սև կատու» է անցել, քանզի վերջինս շատ արագ ու հարմարավետ տեղավորվել է նոր նախարար` Քեթրինի Միհրանի կողմից ծաղիկներով դիմավորված Արփինե Հովհաննիսյանի կողքին` ազատվելով նույն Միհրանի կադրերից», - հավելել է թերթը:

«Грапарак»: Армен Арутюнян все еще не назначен главой СПИСА по одной «деликатной» причине
По информации газеты «Грапарак», Армен Арутюнян пока не назначается главой Комитета по госдоходам и пока еще явлается врио по одной «деликатной» причине - он подполковник, а закон требует, чтобы СПИСА руководил полковник.
Закон изменить невозможно, а звание полковника он не получает. «Глава СПИСА назначается президентом, и да, по закону, он может быть лишь врио», - подтвердили в Минюсте.
«Кстати, Армен Арутюнян был приближенным бывшего руководителя СПИСА, специалиста по «офшорам» Миграна Погосяна, однако, согласно нашим источникам, между ними пробежала «черная кошка» из-за того, что он (Армен Арутюнян), освободившись от кадров того же Миграна, очень быстро и комфортно устроился рядом с новым министром Арпине Ованнисян, которую с цветами встретил Мигран Погосян», - пишет газета.