Գալիք ընտրությունները չլփոցով ապտակ են լինելու հանրային հույսերի այտերին. Թևան Պողոսյան
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Թևան Պողոսյանը խորհրդարանում հայտարարությունների ժամանակ անդրադարձավ վերջին շրջանում հասարակության կողմից ուշադրության արժանացած «դեֆոլտի» մասին հայտարարություններին։
«Այս օրերի ընթացքում միայն Սպորտի նախարարությունը չխոսեց «դոֆոլտի» մասին։ Այո, ՀՀ-ին այսօր դեֆոլտ է սպառնում և եթե քայլեր չձեռնարկվեն, ապա հետևանքները ծանր կլինեն։ Խոսքս պետության ֆինանսական անվճարունակության մասին չէ, խոսքս հասարակության հույսերը գոնե նվազագույնս բավարարելու մասին է։ Վերջին տարիներին սահմանադրության մասին, ընտրական օրենսգրքի մասին, պուպուշ երկիր կառուցելու մասին այնքան երազ պատմեցինք, որ մարդիկ մեռած հույսերը սկսեցին կենդանացնել։
Հիմա շատերը գալիք ընտրություններից հեքիաթ են ակնկալում։ Խեղճ մարդիկ, մի՞թե Վանաձորի ընտրությունները ցույց չտվեցին, որ գալիք ընտրությունները չլփոցով ապտակ են լինելու հանրային հույսերի այտերին»,-ասաց Թևան Պողոսյանը։
Ավարտելով ելույթը՝ Թևան Պողոսյանը խոսեց սպասվելիք ընտրությունների մասին  և կոչ արեց պրոֆեսիոնալ իրավաբաններին մշակել մաքուր նախագահական մոդելի սահմանադրություն՝ ընտրություներից հետո այն կիրառելու համար։

Теван Погосян: Предстоящие выборы будут очередной пощечиной общественным ожиданиям
Депутат парламентской фракции «Наследие» обратился сегодня в парламенте Армении к вызвавшему широкий общественный резонанс заявлению о «дефолте».
«В эти дни только министерство спорта не говорило о дефолте. Да, Армении сегодня угрожает дефолт и если не будут предприняты шаги, последствия будут очень тяжелыми. Речь не идет о неплатежеспособности государства, речь идет о хотя бы минимальном удовлетворении надежд общества. За последние годы столько сказок было рассказано о Конституции, Избирательном кодексе, построении благополучной страны, что у людей воскресли надежды.
Сейчас многие ждут что после предстоящих выборов сказка станет былью. Бедный народ, неужели выборы в Ванадзоре не продемонстрировали, что предстоящие выборы станут очередной пощечиной общественным ожиданиям», - сказал Теван Погосян.
Резюмируя, Теван Погосян обратился к предстоящим выборам и призвал профессиональных юристов разработать новую конституцию, предусматривающую   президентскую модель правления для ее реализации после выборов.