Նիկոլը ե՞րբ ա ճիշտ բան ասել, որ հիմա ասի. Սամվել Ալեքսանյանը հերքում է «Ձկնկուլի» հետ ունեցած կապի մասին լուրերը
26/10/2016 12:40
Պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը մի քանի օր բացակայությունից հետո այսօր Ազգային ժողով էր եկել: Լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե ինչ կապի ունի նա «Ձկնկուլ» մականվամբ անձի հետ:
Ի պատասխան ՀՀԿ-ական պատգամավորը նշեց. «Ի՞նչ մեղադրանքներ, խի՞ պետքա ինձ հետ կապվի որ: Նիկոլը ե՞րբ ա ճիշտ բան ասել, որ հիմա ասի»:
Սամվել Ալեքսանյանն ընդգծեց, որ այս ամենը կապ չունի իրականաության հետ և իր «գլխին սարքում» են: Նա նաև պնդեց, որ Արմեն Իսրայելյան անունով գործընկեր չի ունեցել:
Երեկ ԱԺ նիստի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայում Արմեն Իսրայելյանի սպանության մեջ անուղղակի մեղադրեց Սամվել Ալեքսանյանին:

Когда это Никол правду говорил? Самвел Алексанян о связи с убийством армян в Москве
Депутат парламента Армении Самвел Алексанян опроверг слухи о своей связи с убийством в Москве двух граждан Армении.
«Какие обвинения? Почему это должно связываться со мной? Когда это Никол говорил правду?», - сказал С.Алексанян журналистам в парламенте.
Он отметил, что его пытаются подставить, а партнера по имени Армен Исраелян никогда не имел.
Вчера Н.Пашинян заявил в парламенте, что убитый Армен Исраелян был работником С.Алексаняна и рассказывал в интервью, что депутат лишил его имущества, похитил.
По его словам, Специальная следственная служба Армении неделю назад прекратила возбужденное по этому делу уголовное дело.
«Очевидно, что Исраеляна в Москве убил наемник, и анализ произошедшего приводит непосредственно в парламент Армении», - заявил Н.Пашинян.