Մալենա Մարդ. ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի այցերը Ադրբեջան և Հայաստան շատ կարևոր են
Ադրբեջանում ԵՄ ներկայացուցչության ղեկավար Մալենա Մարդը Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերի տարածաշրջան կատարած այցը կառուցողական ու օգտակար է անվանել: Այս մասին, ինչպես հայտնում է Trend-ը, լրագրողներին Բաքվում ասել է Մալենա Մարդը:
Նրա խոսքով՝ Հերբերտ Զալբերն այցելում է Հայաստան և Ադրբեջան իր համանախագահության մանդատի շրջանակում՝ աջակցելով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը։
«ԵՄ-ն կարևոր է համարում հակամարտող կողմերի հետ աշխատանքը։ Մենք աջակցում ենք հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը և այդ ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին», - ասել է նա:

Визит спрецпредставителя ЕС в Армению и Азербайджан был конструктивным - глава миссии
Глава представительства ЕС в Азербайджане Малена Мард назвала визит спецпредставителя ЕС Герберта Зальбера конструктивным и полезным. Об этом, как передает Trend, сообщила Малена Мард сообщила журналистам в Баку в четверг.
По ее словам, в рамках своего мандата спецпредставитель осуществляет поддержку мирного разрешения нагорно-карабахского конфликта и регулярно посещает Азербайджан и Армению.
«Конечно, для ЕС важно находиться в контакте с обеими сторонами. Мы поддерживаем мирное решение нагорно-карабахского конфликта в рамках МГ ОБСЕ», — сказала она.