Բիզնես գործընկերներին պաշտոններ տալու գործընթացը շարունակվում է. «Փաստ»
Ինչպես արդեն հայտնի է, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարը նոր տեղակալներ ունի: Համաձայն պաշտոնական տեղեկատվության` Գագիկ Թադևոսյանն ազատվել է նախարարի տեղակալի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
Վարչապետի հրամանով՝ նոր տեղակալներ են նշանակվել Բորիս Դեմիրխանյանն ու Արման Խաչատրյանը:
«Փաստի» տեղեկություններով` Բորիս Դեմիրխանյանը մինչ այս զբաղեցնում էր Հայաստանում «Ռոստելեկոմ» ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալի պաշտոնը:
«Հավանաբար, այժմ արդեն պաշտոն զբաղեցնելու համար միայն «Գազպրոմ» ընկերության կադրերը չեն բավականացնում, և յուրաքանչյուր նորանշանակ նախարար իր հետ բերում է նաև իր բիզնես գործընկերներին: Արման Խաչատրյանը նախկինում գլխավորել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամը»,-գրել է թերթը:

«Паст»: Процесс раздачи должностей бизнес-партнерам продолжается
Как известно, министр транспорта, связи и информационных технологий Армении имеет новых заместителей. По официальной информации, Гагик Тадевосян освобожден от должности заместителя министра согласно представленному заявлению, пишет газета «Паст».
Приказом премьера, новыми заместителями министра назначены Борис Демирханян и Арман Хачатрян.
По сведениям издания, Борис Демирханян занимал до этого должность генерального директора компании «Ростелеком» в Армении.
«Видимо, сейчас уже началась нехватка кадров компании «Газпром Армения» для назначения на должности, и каждый новоназначенный министр приводит с собой также своих бизнес-партнеров. Арман Хачатрян возглавлял в прошлом Фонд развития Армении», - пишет газета.