Սերժ Սարգսյանը Ծաղկաձորում ներկա է գտնվել «Արարատ Ռեզորտ» հյուրանոցի բացման արարողությանը
Սերժ Սարգսյանը Ծաղկաձորում ներկա է գտնվել «Արարատ Ռեզորտ» հյուրանոցային համալիրի պաշտոնական բացման արարողությանը: Հանրապետության Նախագահը շրջել է միջազգային առաջատար հյուրանոցների չափանիշներին համապատասխանող հյուրանոցային համալիրում, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին, իրականացված 7 մլրդ 500 մլն դրամի ներդրումներին, ստեղծված շուրջ 120 աշխատատեղերին և առաջարկվող ծառայությունների որակին:
Ծաղկաձորի քաղաքապետը Նախագահ Սարգսյանին ներկայացրել է «ՀՀ քաղաքային համայնքների զարգացման» ծրագրով Ծաղկաձորում իրականացվելիք ենթակառուցվածքային ներդրումների ուղղությունները և համայնքի զարգացման առաջնահերթությունները:

Серж Саргсян присутствовал на церемонии открытия гостиничного комплекса  Ararat Resort в Цахкадзоре
Президент Армении Серж Саргсян отбыл сегодня с рабочим визитом в Койтайкскую область Армении, сообщает пресс-служба главы государства.
Президент Серж Саргсян присутствовал в курортном городе Цахкадзор на церемонии официального открытия гостиничного комплекса «Ararat Resort».
Глава государства ознакомился с условиями соответствующего международным стандартам нового гостиничного комплекса, выполненными работами, осуществленными инвестициями в размере 7 млрд. драмов, созданными порядка 120 рабочими местами и предлагаемыми качественными услугами.
Мэр города Цахкадзор представил президенту Сержу Саргсяну направления предусмотренных в рамках «Программы развития городских общин РА» инфраструктурных инвестиций в Цахкадзоре и приоритеты общинного развития.