Վիգեն Սարգսյանն ու Լևոն Մկրտչյանն այցելել են «Փոքր Մհեր» կրթահամալիր
Հունվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը և ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանն այցելել են «Փոքր Մհեր» կրթահամալիր, որտեղ հանդիպել են կրթահամալիրի սաների, նրանց ծնողների և ուսուցչական կազմի հետ:
Նախարարները հանգամանալից ներկայացրել են ՀՀ ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի հետ «Փոքր Մհեր» կրթահամալիրի միավորման ծրագիրը, նշելով, որ գործընթացը նախաձեռնվել է ռազմական կրթության ոլորտում իրականացվող արմատական բարեփոխումների շրջանակում:
Վիգեն Սարգսյանն ու Լևոն Մկրտչյանը փարատել են կրթահամալիրի սաների և նրանց ծնողների մտահոգությունները՝ կապված երկու կրթական հաստատությունների միավորման հնարավոր բարդությունների հետ, հավաստիացնելով, որ դրա արդյունքում կրթական պրոցեսը միայն շահելու է, ինչը դրական է անդրադառնալու ուսումնառության արդյունավետության, հետևաբար նաև՝ սաների գիտելիքների վրա:
Ընդգծելով, որ կրթահամալիրի սաներն ազատ են հետագա ուսուցման վայրի ընտրության հարցում, նախարարները նաև վստահեցրել են, որ միավորման գործընթացի շնորհիվ ակնկալվող արդյունքները տեսանելի կլինեն արդեն մոտ ապագայում:

Министры Виген Саркисян и Левон Мкртчян посетили образовательный комплекс «Покр Мгер»
Министр обороны Армении Виген Саркисян и министр образования и науки РА Левон Мкртчян 10 января посетили образовательный комплекс «Покр Мгер», где встретились с воспитанниками образовательного комплекса, их родителями и преподавательским составом. Подробности передает пресс-служба Минобороны РА.
Министры подробно представили программу объединения образовательного комплекса «Покр Мгер» с военно-спортивным лицеем им. Монте Мелконяна Минобороны РА, отметив, что процесс был инициирован в рамках коренных реформ в сфере военного образования.
Виген Саркисян и Левон Мкртчян развеяли опасения воспитанников образовательного комплекса и их родителей, связанные с возможными трудностями объединения двух образовательных учреждений, заверив, что в результате образовательный процесс только выиграет, что позитивно скажется на эффективности обучения, следовательно – на знаниях воспитанников.
Подчеркнув, что воспитанники образовательного комплекса свободны в выборе места дальнейшего обучения, министры также заверили, что ожидаемые от процесса объединения  результаты станут ощутимы уже в ближайшем будущем.