Հայտնաբերել են Բիշքեկում կործանված թուրքական Boeing-ի անձնակազմի չորրորդ անդամի մարմինը
Բիշքեկի «Մանաս» միջազգային օդանավակայանի մերձակայքում թուրքական Boeing 747 բեռնատար օդանավի կործանման վայրում հայտնաբերվել է անձնակազմի չորրորդ անդամի մարմինը, РИА Новости-ին հայտնել են Ղրղզստանի ԱԻՆ մամուլի ծառայության ներկայացուցիչը:
Թուրքական ավիաընկերության Boeing բեռնատար օդանավը կործանվել է օդանավակայանի թռիչքուղուց 1.5 կմ հեռավարությամբ, այն ընկել է ամառանոցային ավանի վրա: Ավիաաղետի հետևանքով 32 բնակելի տուն է ավերվել: Պարզել են 37 զոհվածի ինքնությունը, այդ թվում՝ 17 երեխայի:
Հոնկոնգ-Բիշքեկ-Ստամբուլ չվերթն իրականացնող օդանավը 85 տոննա էլեկտրոնային սարքավորումներ ու գաջեթներ էր փոխադրում: Օդանավի կործանման վայրում որոնողական աշխատանքները շարունակվում են: Նախօրեին աղետի վայրում հայտնաբերել էր «սև արկղերից» մեկը:

Найдено тело четвертого члена экипажа Boeing, разбившегося под Бишкеком
Спасатели нашли на месте крушения Boeing 747, разбившегося в районе международного аэропорта «Манас» в Бишкеке, тело четвертого члена экипажа, сообщил РИА Новости представитель пресс-службы МЧС Киргизии.
Грузовой самолет турецкой авиакомпании разбился в полутора километрах от взлетно-посадочной полосы утром в понедельник, рухнув на поселок Дача-Суу дачного кооператива «Авиатор». По данным правительства республики, сейчас опознаны тела 37 погибших, среди них 17 детей. Boeing, выполнявший рейс Гонконг-Бишкек-Стамбул, перевозил 85 тонн электронного оборудования и гаджетов.
Сейчас поисковые работы на месте падения самолета продолжаются. Накануне спасатели нашли на месте авиакатастрофы «черный ящик».