Պուտին. Թրամփի դեմ կոմպրոմատի մասին զեկույցի հեղինակները մարմնավաճառներից վատն են
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի դեմ ռուսական հատուկ ծառայությունների կողմից հավաքված կոմպրոմատի մասին հաղորդագրությունն անվանել է «ակնհայտ կեղծիք և զառանցանք»։ Պուտինի կարծիքով՝ այդ հաղորդագրությունների հեղինակները «մարմնավաճառներից վատն են», փոխանցում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը։
Թրամփը Ռուսաստանում եղել է դեռևս գործարարությամբ զբաղվելու տարիներին։ «Նա պարզապես գործարար է եղել, Ամերիկայի ամենահարուստ մարդկանցից մեկը։ Ի՞նչ է, որևէ մեկը կարծում է, որ հատուկ ծառայությունները հետապնդո՞ւմ են յուրաքանչյուր ամերիկացի միլիարդատիրոջ։ Իհարկե, ոչ, սա զառանցանք է»,-ասել է Պուտինը։
ՌԴ նախագահը կասկած է հայտնել առ այն, որ Թրամփը կարող էր իր հյուրանոցային համար հրավիրել ռուս մարմնավաճառների։
«Նա շփվել է աշխարհի ամենագեղեցիկ կանանց հետ (նկատի ունի գեղեցկության մրցույթների մասնակիցներին)։ Ես դժվարությամբ եմ պատկերացնում, թե նա վազել է հյուրանոց՝ հանդիպելու ցածր սոցիալական պատասխանատվությամբ մեր աղջիկներ հետ»,-ասել է Պուտինը։

Путин: Авторы доклада о компромате на Трампа хуже проституток
Президент России Владимир Путин назвал сообщения о сборе российскими спецслужбами компромата на избранного президента США Дональда Трампа «очевидной фальшивкой и бредом». По мнению Путина, авторы этих сообщений «хуже проституток», передает русская служба BBC.
В Россию Трамп приезжал задолго до того, как решил баллотироваться в президенты.
«Это был просто бизнесмен, один из самых богатых людей Америки. Что, кто-то думает, что спецслужбы гоняются за каждым американским миллиардером? Конечно нет, это просто полный бред», - сказал Путин, комментируя сообщения о наличии у российских спецслужб компромата на Трампа.
Российский президент также усомнился в том, что Трамп действительно мог приглашать в свой номер в российской гостинице проституток.
«Он общался с самыми красивыми женщинами мира. Я с трудом могу себе представить, что он побежал в отель встречаться с нашими девушками с пониженной социальной ответственностью», - сказал Путин.