Ճապոնիայում առյուծը մարդկանց վրա է հարձակվել
Ճապոնական Shonan Animal Production ընկերության ստուդիա-կենտրոնում առյուծը մարդկանց վրա է հարձակվել. արդյունքում 2 մարդ է տուժել:
Ընկերությունը Նարիտա քաղաքում տարբեր կենդանիներ է բազմացնում՝ հեռուստատեսային և լուսանկարահանումների համար, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Կիոդո գործակալությանը:
Գործակալության փոխանցմամբ՝ այն մասին, որ առյուծը հարձակվել է այգու աշխատակիցների վրա, ահազանգը ստացվել է 119 համարին: Գլխի և ոտքերի շրջանում լուրջ վնասվածքներ են ստացել մեկ կին ու մեկ տղամարդ:
Դեպքը տեղի է ունեցել, երբ նկարահանումներից առաջ երեք աշխատողներ 10-ամյա առյուծի վանդակն են լվացել: Կենդանին շղթայված է եղել և հարձակումից հետո չի կարողացել փախչել:
Shonan Animal Production-ի կայքում նշվում է, որ կենտրոնում նաև հովազ, շներ, կատուներ, ձիեր, զեբր, ուղտ, կենգուրուներ և կապիկներ կան:

В Японии лев напал на людей
Два человека пострадали во время нападения льва в питомнике-студии японской компании Shonan Animal Production, разводящей различных животных для фото- и телевизионных съемок в городе Нарита, недалеко от Токио, сообщает  РИА Новости со ссылкой на Киодо.
По данным агентства, сигнал о том, что лев напал на смотрителей, поступил на номер службы спасения 119. В результате серьезные травмы головы и ног получили женщина и мужчина.
Трагедия произошла, когда трое смотрителей мыли клетку десятилетнего льва-самца перед подготовкой к съемке. Животное было на цепи и не смогло убежать после нападения.
На сайте Shonan Animal Production говорится, что в питомнике также содержатся леопард, собаки, кошки, лошади, зебра, верблюд, кенгуру и обезьяны.