ԶԼՄ-ները նմանություն են գտել Թրամփի և Կիմ Չեն Ինի ելույթներում
Բրիտանական The Guardian պարբերականը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ իր երդմնակալության օրը Ազգային պատրիոտիզմի օր հռչակելու հայտարարությունը, համեմատել է Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կին Չեն Ինի խոսքերի հետ, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
Պարբերականի փոխանցմամբ՝ 2015 թվականի հոկտեմբերի 10-ին Փխենյանում ռազմական շքերթի ժամանակ, որը նվիրված էր կուսակցության 70-այակին, Կին Չեն Ինը շնորհակալություն է հայտնել «անվտանգության ծառայության հերոս տղամարդկանցից և կանանցից, որոնք արձագանքել են ի բարօրություն ժողովրդի աշխատելու կուսակցության կոչերին և մեկը մյուսի հետևից ստեղծել են հերոսական հրաշքներ․․․»։
Հյուսիսային Կորեայի սովորական բնակիչները այս խոսքերն ամեն օր են լսում։ Նրանք պատրիոտիզմ բառը լսում են տեղի բնակիչների ժողովների ժամանակ, որոնցում կոչ են անում ավելի շատ բրինձ արտադրել՝ երկրի հանդեպ սիրուց ելնելով։ Ինչպես նշում է պարբերականը, Թրամփն իր երդմնակալության ելույթում հայտարարել է, որ երկրին կվերադարձնի առաջատարի դիրքերը, իսկ հայրենասիրությունը կարող է դառնալ դարման բաժանված ժողովրդի համար։

СМИ нашли сходства в заявлениях Трампа и Ким Чен Ына
Британское издание The Guardian сравнило заявление президента США Дональда Трампа о решении объявить день его инаугурации днем Национального патриотизма со словами лидера Северной Кореи Ким Чен Ына, передает Gazeta.ru.
В своем обращении к народу во время военного парада в Пхеньяне 10 октября 2015 года по случаю 70-летия партии, Ким Че Ын поблагодарил «героических мужчин и женщин армии и служб безопасности, которые ответили на призыв партии работать на благо нации и создали одно героическое чудо за другим в своем стремлении построить процветающее социалистическое общество».
бычные жители Северной Кореи слышат эти слова каждый день. Они слышат слово патриотизм на собраниях местных жителей, где, например, им говорят производить больше риса из любви к своей стране, или собрать больше металлолома для оружия и боеприпасов.
Как отмечает издание, в своей инаугурационной речи Трамп заявил, что он вернет стране лидерство и утверждал, что патриотическое рвение может стать лекарством для разделенной нации.