Սիրիական բանակը Հալեպի բնակիչներին հորդորել է վերադառնալ իրենց տներ
Սիրիայի բանակի հրամանատարությունը հորդորել է Հալեպի նահանգի բնակավայրերի բնակիչներին վերադառնալ իրենց տներ:
«Զինված ուժերի գլխավոր հրամանատարությունը հորդորում է քաղաքացիներին իրենց տներ վերադառնալ այն բանից հետո, երբ անվտանգությունն ու կայունությունը վերականգնվել են Հալեպի նահանգի արևելքի բազմաթիվ շրջաններում և բնակավայրերում», - ասված է փաստաթղթում, որի կրկնօրինակն ստացել է РИА Новости-ն:
Հալեպը, որը նախքան Սիրիայում քաղաքացիական հակամարտության սկսվելն ավանդաբար դիտվում էր որպես երկրի տնտեսական մայրաքաղաք, զինված ավազակախմբերի ներկայությունից ամբողջովին մաքրվել է միայն 2016 թվականի դեկտեմբերին:

Сирийская армия призвала жителей Алеппо вернуться в свои дома
Командование армии САР призвало жителей населенных пунктов провинции Алеппо возвращаться в свои дома.
«Главное командование Вооруженных Сил призывает граждан вернуться в свои дома после того, как безопасность и стабильность были восстановлены во многих районах и селениях на востоке провинции Алеппо», — говорится в документе, копия которого поступила в распоряжение РИА Новости.
Алеппо, который до начала гражданского конфликта в Сирии традиционно рассматривался как экономическая столица страны, был полностью очищен от присутствия вооруженных бандформирований лишь в декабре 2016 года.