Թրամփին ծաղրել են Շվեդիայում հորինված ահաբեկչության մասին հայտարարությունից հետո
Համացանցի օգտատերերը ուշադրություն են դարձել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի խոսքերի վրա, որը Ֆլորիդայում իր կողմնակիցների առաջ ելույթի ժամանակ Շվեդիան դասել է ահաբեկչական հարձակումների ենթարկված երկրների շարքին, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
«Միայն տեսեք՝ ինչ է կատարվում Գերմանիայում: Տեսեք, թե ինչ եղավ անցյալ գիշեր Շվեդիայում: Շվեդիա, ո՞վ կարող էր մտածել»,-հայտարարել է Սպիտակ տան ղեկավարը ՝ զարմացնելով համացանցի շվեդ օգտատատերերին:
«Շվեդիա՞: Ահաբեկչական հարձակո՞ւմ: Ի՞նչ է նա ծխել: Ես բազում հարցեր ունեմ», - գրել է Twitter-ում Շվեդիայի նախկին վարչապետ Կառլ Բիլդտը:
Սոցցանցերում տարածում է գտնում #LastNightInSweden հեշթեգը, որի ներքո զվարճալի լուսանկարներ են հրապարակվում:
«Անցած գիշեր տեղի ունեցածի կասկածյալներից մեկը ձերբակալվել է ոստիկանության կողմից: Մենք մեծ խնդիր ունենք արջի հետ: Տխուր է»,-ծաղրել է Թրամփին համացանցի օգտատերերից մեկը:
Twitter-ում նույնիսկ ստեղծվել է LastNiteNSweden օգտահաշիվը, որի հեղինակը պատմում է, թե ինչ է տեղի ունեցել անցած գիշեր Շվեդիայում:

Трампа высмеяли за выдуманный теракт в Швеции
Пользователи сети обратили внимание на слова президента США Дональда Трампа, который во время выступления перед сторонниками во Флориде внес Швецию в число подвергшихся террористическим атакам стран,  передает Lenta.ru
«Только посмотрите, что происходит в Германии! Посмотрите на то, что случилось прошлой ночью в Швеции! Швеция, кто бы мог подумать?», — заявил глава Белого дома, чем удивил многих шведских пользователей сети.
«Швеция? Террористическая атака? Что он курил? У меня множество вопросов», —возмутился в Twitter бывший шведский премьер Карл Бильдт (Carl Bildt).
В социальной сети запустили хэштег #LastNightInSweden и стали шутить о том, что же на самом деле происходило в Швеции «прошлой ночью». «Один из подозреваемых в произошедшем прошлой ночью инциденте задержан полицией. У нас большая проблема с полярным медведем! Грустно», — поиздевался над Трампом один из них.
В Twitter даже создали специальный аккаунт LastNiteNSweden, автор которого рассказывает, что произошло в стране вчера вечером. «Вчера был снег», —говорится в одном из его постов.