Արթուր Սարգսյանը հրաժարվում է առհասարակ որևէ տեսակի բուժօգնություն ստանալուց. ՔԿՎ
Փետրվարի 23-ին www.hetq.am կայքում ««Հաց բերողի»` «հացադուլից դուրս գալու միակ միջոցը ապօրինի կալանքի վերացումն է»» վերտառությամբ հրապարակման մեջ մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել Ա. Սարգսյանի պահման պայմաններին, ինչի կապակցությամբ քրեակատարողական ծառայությունը հայտնում է, որ Ա. Սարգսյանը, թե փետրվարի 20-ին, թե այսօր հայտարարել է, որ հիվանդասենյակից, մահճակալից և պահման կենցաղային պայմաններից գոհ է, որի վերաբերյալ կան կազմված համապատասխան արձանագրություններ, տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժինը։
Ինչ վերաբերում է փաստաբանի այն հայտարարությանը, թե «Մահճակալը սովորական երկաթե, սովետական, բոլորիս հայտնի մահճակալներից է», այսինքն` ոչ բազմաֆունկցիոնալ, ապա ՔԿՎ-ն տեղեկացնում է, որ Ա. Սարգսյանն ինքն է հրաժարվել բազմաֆունկցիոնալ մահճակալից` խնդրելով իրեն տեղափոխել այլ հիվանդասենյակ և տրամադրել այլ մահճակալ, ինչը բավարարվել է:
ՀՀ ԱՆ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորված անձ Արթուր Սարգսյանը հրաժարվում է առհասարակ որևէ տեսակի բուժօգնություն ստանալուց:
Քրեակատարողական հիմնարկի աշխատակիցների կողմից Ա. Սարգսյանի պաշտպանի` իր պարտականություններն անմիջականորեն կատարելու ընթացքում որևէ արհեստական խոչընդոտ չի ստեղծվել:

Уголовно-исполнительное управление: Артур Саркисян отказывается принимать любую медицинскую помощь
Уголовно-исполнительное управление министерства юстиции Армении распространило заявление в связи с опубликованным на сайте www.hetq.am 23 февраля материалом под заглавием «Единственным способом прекращения голодовки "Доставщиком хлеба" является отмена его незаконного ареста», в котором рассказывается об условиях содержания Артура Саркисяна.
Как отмечается в заявлении пресс-службы Уголовно-исполнительного управления, Артур Саркисян и 20 февраля, и сегодня объявил о том, что доволен больничной палатой, кроватью и бытовыми условиями содержания, в связи с чем составлены соответствующие протоколы.
Что касается заявления адвоката о том, что «Артур лежит на обычной советской металлической кровати», то есть не многофункциональной, то Уголовно-исполнительное управление сообщает, что А.Саркисян сам отказался от многофункциональной кровати, попросив перевести его в другую палату и предоставить другую кровать, его просьба была удовлетворена.
Содержащееся под стражей в УИУ «Больница для осужденных» лицо – Артур Саркисян – отказывается принимать любую медицинскую помощь.
Сотрудники УИУ в ходе выполнения адвокатом Артура Саркисяна своих непосредственных обязательств каких-либо искусственных препятствий не создавали.