Աղբյուր. Իրաքցի զինվորականներն ամբողջությամբ ազատագրել են Մոսուլի օդանավակայանը
Իրաքի դաշնային ոստիկանության արագ արձագանքման ջոկատն ամբողջությամբ ազատագրել է Մոսուլի օդանավակայանը, РИА Новости--ին հայտնել է երկրի անվտանգության ուժերում աղբյուրը:
Իր հերթին՝ տեղական Shafaq News գործակալությունը, վկայակոչելով Իրաքի դաշնային ոստիկանության հրամանատար Ռաիդ Շաքեր Ջաուդատային, հայտնում է, որ կառավարական զորքերը հսկողության տակ են վերցրել օդանավակայանի տարածքի միայն մի մասը: Հաղորդվում է նաև, որ արագ արձագանքման ջոկատը հասել է թռիչքուղուն և ականազերծել ինքնաշեն պայթուցիկ սարքերը և պայթուցիկով լի մեքենաները, որոնք տեղադրված են եղել կառավարական զորքերի ճանապարհին:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ Իրաքի անվտանգության ուժերը լայնամասշտաբ գրոհ են սկսել Մոսուլի օդանավակայանի և Մոսուլի հարավ-արևմուտքում գտնվող Ալ-Գազլանի ճամբարի ուղղությամբ:

Источник: Иракские военные полностью освободили аэропорт Мосула от боевиков
Бригада быстрого реагирования федеральной полиции Ирака полностью освободила аэропорт Мосула, сообщил РИА Новости источник в силах безопасности страны.
В свою очередь, местное агентство Shafaq News со ссылкой на командующего федеральной полиции Ирака Раида Шакера Джаудата сообщает, что правительственные войска взяли под контроль только половину территории аэропорта. Также сообщается, что бригада быстрого реагирования достигла взлетно-посадочной полосы и разминировала самодельные взрывные устройства и машины, начиненные взрывчаткой, которые находились на пути правительственных войск.
Ранее отмечалось, что иракские силы безопасности начали широкомасштабное наступление на аэропорт Мосула и лагерь Аль-Газляни к юго-западу от города.