Մենք իշխանության որևէ քայլին չենք կարող վստահել. Լևոն Զուրաբյան
Լևոն Յոլյանի՝ ՀՀ Վերահսկիչ պալատի նախագահի պաշտոնում նշանակելու իշխանության առաջարկի հետ ՀՀ ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը կողմ չէ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Լևոն Զուրաբյանն ընդգծեց, որ այսօր հանդիպել են ՎՊ նախագահի թեկնածուն Յոլյանի հետ։
«Քննարկել ենք 2008 թվականից սկսած վերահսկիչ պալատի հաշվետվությունները։ Ես, մասնավորապես, նշել եմ, որ այդ ժամանակ դրանք բավականին անկողմնակալ զեկույցներ էին։ Մինչդեռ այն բանից հետո, երբ ՀԱԿ-ը եկավ խորհրդարան և սկսեց օգտագործել զեկույցների մեջ նշված չարաժահումների փաստերը, մենք անմիջապես նկատեցինք գնահատականների թուլացում, անմիջապես տեսանք սահմանափակումներ, որ սկսեցին կիրառվել իշխանությունների կողմից՝ Վերահսկիչ պալատի նկատմամբ», -  ընդգծեց նա։
Վերջինս ասաց՝ իրենք չեն կարող ակնկալել, որ Վերահսկիչ պալատը կարող է աշխատել նույն համարձակությամբ, ինչ այն ժամանակ։
«Մենք իշխանության որևէ քայլին չենք կարող վստահել։ Մենք իշխանությանը չենք վստահում և սա համակարգային խնդիր է։ Առանձին անձերի հատկանիշները մեզ համար ոչ մի նշանակություն չունեն», - ընդգծեց նա։

Левон Зурабян: Мы не можем доверять какому-либо шагу власти
Руководитель парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» не согласен с предложением властей о назначении Левона Йоляна председателем Контрольной палаты Армении. В беседе с корреспондентом Aysor.am Левон Зурабян подчеркнул, что сегодня встретился с кандидатом на пост председателя Контрольной палаты  Левоном Йоляном.
«Обсудили отчеты Контрольной палаты, начиная с 2008 года. Я, в частности, отметил, что в то время представлялись довольно объективные доклады. При этом с тех пор как АНК вошел в парламент и начал использовать указанные в отчетах факты злоупотребления, мы сразу заметили, что оценки стали слабее, появились ограничения, которые ставились властями перед Контрольной палатой», - подчеркнул он.
Левон Зурабян заявил, что они не могут ожидать, что Контрольная палата будет работать так же смело, как тогда.
«Мы не можем доверять какому-либо шагу власти. Мы не доверяем властям и это системная проблема. Личностные качества отдельных чиновников для нас не имеют значения», - отметил Зурабян.